Kolejna edycja Artshow – jedynej w swoim rodzaju wystawy – zapowiada się spektakularnie! Jeden weekend, dwustu artystów, pięć galerii. Do tego wystawa młodej sztuki, wykłady, prelekcje, pokazy artystyczne na żywo, warsztaty dla publiczności i spotkania z artystami! A to wszystko na trzech tysiącach metrów w budynku HOP w Warszawie. To będzie czas i miejsce na odkrywanie nowych talentów w sztuce!
Młodą Hedy od zawsze pasjonowało radio. Starała się zrozumieć jak to jest, że ktoś mówi do niej z tego pudełka, a ona nawet nie wie, gdzie ten ktoś naprawdę jest. Cecylka czytała do poduszki Newtona, była jedyną dziewczyną w szkole gotową do zaawansowanej matematyki – jej marzenia o naukowej karierze poważnie nie traktował nikt. I jaki był efekt? Dzięki swojemu zainteresowaniu Hedy Lamar udało się nie tylko zrozumieć radio, ale też stworzyć odporny na zakłócenia sygnał, który dziś znamy pod nazwą WiFi. Cecilia Payne-Gaposchkin jako pierwsza kobieta została profesorką Harvardu. Udowodniła, że gwiazdy składają się w głównej mierze z wodoru i helu. Takie właśnie historie, dziewczynek, które maja głowy pełne marzeń, opowiada spektakl Teatru Sztuka Ciała.
Marcowa edycja Artshow zapowiada się emocjonująco. Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek, w tym kilka wystaw specjalnych oraz festiwal filmowy połączony z wystawą Młodej Sztuki. W konkursie instagramowym do wygrania będzie wynajem nowego Lexusa LBX. Fani kina będą mogli spotkać się na miejscu z aktorką Agnieszką Grochowską, która została ambasadorką wydarzenia.
Jeśli chcesz kupić prawdziwe dzieło sztuki lub po prostu w jeden weekend zobaczyć setki obrazów, rzeźb, grafik oraz poznać ich twórców, odwiedź Artshow 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich w Warszawie. Tej jedynej w swoim rodzaju wystawie ponad stu współczesnych artystów towarzyszyć będą projekcje filmowe i konkurs z najnowszym modelem Lexusa w roli głównej.
Multisensoryczna wystawa Immersive Monet & The Impressionists właśnie pojawia się po raz pierwszy na Starym Kontynencie i od razu w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina. To niezwykły animowany pokaz z wykorzystaniem 438 obrazów, który powstał w oparciu o najnowocześniejsze systemy mapowania wideo i efekty specjalne, dzięki którym sztuka impresjonistów ożywa, jak nigdy wcześniej.
Portrety kobiet mogą być mniej lub bardziej dosłowne. Niektóre zachwycają szczegółowością, inne – nieskrępowaną kreatywnością. Jak uchwycić na płótnie piękno w całej jego ulotności i różnorodności? Twórczość młodej polskiej malarki Dominiki Kędzierskiej łączy fotorealistyczną precyzję z efemeryczną wizją kobiecości.
Jacek Malczewski to jeden z najbardziej oryginalnych malarzy w dziejach polskiej sztuki. Stworzył około 2000 obrazów i niezliczoną ilość rysunków i szkiców. Jeśli w najbliższym czasie będziecie w Krakowie, obejrzyjcie wystawę jego prac w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Ich kluczem jest romantyzm – epoka buntu. Inspirująca również po dwustu latach.
DESA Unicum, największy dom aukcyjny w Polsce, już w tym tygodniu w Warszawie otwiera dla publiczności wystawę ponad 100 wyjątkowych prac twórców zafascynowanych Tatrami i Podhalem! A 27 stycznia będzie można te dzieła wylicytować na aukcji „Zakopane, Zakopane!”. Nie zabraknie tam legendarnych portretów autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza, barwnych ilustracji strojów ludowych Zofii Stryjeńskiej, czy nastrojowych prac Andrzeja Wróblewskiego.
„Chłopiec gryziony przez jaszczurkę” Michelangela Merisiego, zwanego Caravaggiem, a także ponad czterdzieści płócien artystów z Włoch i Europy Północnej XVI i XVII wieku, czeka na zwiedzających w Zamku Królewskim w Warszawie. Kto jeszcze nie widział wystawy „Caravaggio i inni mistrzowie. Arcydzieła z kolekcji Roberta Longhiego”, ma czas do 10 lutego 2022 roku. A bilet na wystawę może być świetnym prezentem gwiazdkowym.
Seria Trzydzieści sześć widoków góry Fudżi japońskiego artysty Katsushiki Hokusaia jest w jego ojczyźnie tak popularna, jak Dama z gronostajem Leonarda w Polsce. Wystawę „Hokusai. Wędrując…”, można już zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. To pierwszy tak duży pokaz drzeworytów japońskiego mistrza.
Nareszcie! Jak bardzo tęskniliśmy za doznaniami duchowymi, za sztuką podziwianą z bliska, za współodczuwaniem piękna w towarzystwie innych, świadczy kolejka przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Jutro ustawię się w niej również, by zobaczyć zbiory Galerii Sztuki Starożytnej! Otwarto ją ponownie po prawie dziesięciu latach rearanżacji!
Uczestniczenie w przedstawieniach rozgrywanych na żywo to uczta dla zmysłów. Nie odmawiajcie sobie, to nie tuczy. Idźcie do teatru.
W cyklu „Poniedziałek ze sztuką” w tym tygodniu pojawia się Andreas Gursky i jego Ren, rzeka idealnie sfotografowana i żałośnie…
Chcemy zwrócić dziś waszą uwagę na ludzkie ciało, mówimy bowiem o zdrowiu i zachęcamy do przyjrzenia się sobie. Dlatego w…
W tym tygodniu bohaterem cyklu „Poniedziałek ze sztuką” jest Teodor Axentowicz, którego scenki folklorystyczne szczególnie kojarzą mi się z Wielkanocą. …
Dziś przyglądamy się smutkom, jakie Botticelli ukrył w swoim przedstawieniu wiosny, by nasze codzienne wiosenne smutki trochę mniej nas przygnębiały.…
Ten tydzień to u nas tydzień vintage. Dlatego sięgamy po zapomniane symbole, dawną sztukę i z lekką nostalgią patrzymy na…
Patronką tygodnia poświęconego kobietom i ich świętu zostaje u nas Frida Kahlo. Jej malarstwo to bowiem kobiecość bezwstydna i świadoma…
Pochylamy się dziś nad portretami, które tworzył Henri de Toulouse-Lautrec. Patrzymy na zabawę przez pryzmat cierpienia i prosimy o chwilę…
W tym tygodniu w cyklu „Poniedziałek ze sztuką” przedstawiamy kobiecy akt na różowym jedwabiu. I tematyka, i autor, Joaquin Sorolla…
W cyklu „Poniedziałek ze sztuką” piszemy o nierówności w miłości i o słynnej fotografii „VJ Day”, którą kojarzymy z romantycznym…
W cyklu „Poniedziałek ze sztuką” dziś oglądając „Pokój van Gogha”, walczymy o prawo do mieszkania, do prywatności i wzdychamy nad…
„Myśliwi na śniegu” Pietera Breugla Starszego przypominają nam, że kiedyś bywało zimno i trochę nas straszą złowróżbnymi postaciami uczestnikow polowania.…
W cyklu poniedziałek ze sztuką przyglądam się w tym tygodniu zdjęciom, które tworzy David LaChapelle. Wybrałam jego twórczość w tygodniu,…
W tygodniu, w którym zajmujemy się tematem dziedzictwa, rozpoczynamy nowy cykl –„Poniedziałek ze sztuką”. A w nim Tjalf Sparnaay, spadkobierca…