Warszawska Nuta i gwiazdka Michelin!

Stało się, mamy sukces w świecie gastronomii! W tym roku prestiżowe wyróżnienie, gwiazdka Michelin, trafiła do warszawskiej restauracji Nuta, której twórcą jest znany z nietuzinkowego podejścia do kuchni polskiej, mistrz sztuki kulinarnej Andrea Camastra. Tym samym stolica, po dwuletniej pandemicznej przerwie spowodowanej pandemią, odzyskała swoją gwiazdkę! 

Cukiernie Lukullus dla Ukrainy

Cukiernie Lukullus zna każdy warszawiak. To symbol smaku, niezawodnego rzemiosła cukierniczego, pięknych witryn i niebanalnych opakowań. Od wielu lat tworzą klimat miasta, kojarząc się z kolorem słonecznej żółci. Jak połowa flagi Ukrainy. Teraz przychodzą jej z pomocą, przez cały marzec oddając 10 procent utargu! Takie inicjatywy warto wspierać!

Festiwal Szynki w Banjaluce

Lato na Bałkanach słynie z festiwali. Odbywają się one regularnie – raz w miesiącu. Tych, którzy akurat nie wybierają się w tamte regiony, warszawska restauracja Banjaluka, zaprasza w swoje progi. Już w tym tygodniu Sunka Fest, czyli festiwal szynki regionalnej.

Poznaj CookUp Youth

CookUp, sieć studiów kulinarnych szykuje nie lada gratkę dla nastolatków i ich rodziców. 25 czerwca dwaj wyśmienici szefowie kuchni Łukasz Konik i Tomek Królikowski poprowadzą bezpłatne warsztaty dla młodzieży.