Polki nie chcą łykać pigułek?

Prezerwatywa wciąż rządzi w sypialni przeciętnego Kowalskiego. Badania przeprowadzone na rzecz kampanii informacyjnej „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji” pokazują, że prezerwatywa to jedna z najbardziej znanych i najczęściej wybieranych metod zapobiegania ciąży.

Metody antykoncepcji

Dobór właściwej antykoncepcji zależy tylko i wyłącznie od stanu zdrowia. Tabletki idealnie odpowiadające potrzebom twoich koleżanek nie muszą pasować tobie i odwrotnie. Aby prawidłowo dobrać metodę antykoncepcji, należy umówić się na wizytę do ginekologa.

Czym jest antykoncepcja?

Każda kobieta powinna wiedzieć o antykoncepcji jak najwięcej, dzięki temu będzie mogła wybrać odpowiednią i najbardziej skuteczną metodę.

Prawdy i mity o hormonach

Wokół hormonów narosło wiele mitów – albo zupełnie fałszywych, albo zawierających okruchy prawdy. Odpowiadając na najpopularniejsze wątpliwości, postaramy się oddzielić…

Antykoncepcja naturalna

Antykoncepcja znana od lat Naturalne metody planowania rodziny, zwane też powszechnie antykoncepcją naturalną, wciąż mają rzeszę zwolenników. Jednak WHO (czyli…

Prezerwatywa nie zawsze chroni

Szczyt zachorowań przypada u kobiet między 20 a 24 rokiem życia. W ciągu ostatnich 15 lat, liczba zarażonych wzrosła ponad trzykrotnie. Można ją leczyć, ale nie wyleczyć …

Metoda temperaturowa

Podczas owulacji, czyli w dni płodne, temperatura ciała nieznacznie się obniża. Po owulacji wzrasta od 0,4 do 0,8 stopni C.

Ciemna strona antykoncepcji

Pigułki hormonalne – popularne, wygodne i łatwe w użyciu. Dzięki nim możesz kochać się bez panicznej myśli o zajściu w ciążę. Jednak tabletki, oprócz zalet, posiada także ciemną stronę swojej mocy.