„Góry śpiewają” to wietnamska powieść – rodzaj wiersza o losach kobiet w czasie wojen i konfliktów. Babcia, matka i wnuczka próbują znaleźć własne sposoby na przetrwanie w trudnych czasach.

„Góry śpiewają” to wietnamska powieść – rodzaj wiersza o losach kobiet w czasie wojen i konfliktów. Babcia, matka i wnuczka próbują znaleźć własne sposoby na przetrwanie w trudnych czasach.
Jeśli desperacko pragniesz w coś uwierzyć, mało co jest w stanie cię powstrzymać. Nawet, jeśli podtrzymywanie iluzji narazi cię na poważne niebezpieczeństwo. „Dziewczyna z wymiany” to powieść , która zwraca uwagę na istotny społeczny problem, jakim jest niska jakość komunikacji rodziców z dziećmi.
„Cisza i gniew”, kolejna powieść z bestsellerowego cyklu Pierre’a Lemaitre’a „Lata chwały”, której bohaterami są członkowie rodziny Pelletierów, nie ustępuje w niczym pierwszej. To jedna z tych książek, w której na każdej stronie można znaleźć idealne zdanie, porównanie albo opis.
Jeśli zdarza ci się odnosić wrażenie, że ludzie pogłupieli, to znaczy, że potrzebujesz książki „Głupota. Nieoficjalna biografia”. Jedni z najmądrzejszych naukowców na świecie wyjaśniają prostym językiem, dlaczego idioci jeszcze nie wyginęli i że… jesteś jednym z nich.
„Nie wolno mi kochać ciebie” to romans opowiadający o perypetiach trzech pokoleń kobiet mających podobne doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Akcja jest porównywalna z tytułem.
„Niepewność” to dynamiczny kryminał, w którym skomplikowane relacje rodzinne można oglądać na monitorach pokoju kontrolnego w nieczynnym więzieniu i druga w kolejności powieść z cyklu o Tessie Leoni.
Nawet jeśli nie czekałyśmy, to się doczekałyśmy. „Rozdroża kruków”, kolejnej powieści z uniwersum „Wiedźmina”, nie można przegapić. Byłoby to porównywalne do na przykład przespania świąt.
Adwokat stosujący inteligentne wybiegi próbuje rozwiązać zagadkę zamkniętego pokoju, by uchronić przed pobytem w więzieniu nie tylko swojego klienta, ale też własną żonę. „Zarzut” to kolejny udany thriller z serii o Eddiem Flynnie, w którym akcja toczy się szybciej niż Donald Trump wydaje dekrety.
„Biuro skradzionych wspomnień” to piękna i poruszająca powieść, która w taktowny i pełen ciepłego zrozumienia sposób mówi o sprawach najtrudniejszych.
„Plewy. Napady, nafta, nadzieja” to opowieść o galicyjskich kresach w XIX wieku. Przewodniczkami czytelnika po skomplikowanym świecie złożonym z ludzi różnych kultur są intrygujące siostry Wolatówny, z których każda ma inny talent i inną przywarę.
„Duszę mam nietchórzliwą, nie drżę w zbełtanej burzą świata toni”. „Niespokojny duch” to niepublikowana wcześniej w Polsce saga rodzinna zainspirowana wierszem i debiut literacki Daphne du Maurier.
Ten pamiętnik poruszył włoską opinię publiczną i zebrał liczące się nagrody literackie. W zamyśle autorki „Jak powietrze” było raczej długim listem pożegnalnym do córki i opowieścią o przeżyciach, z których trudno zrobić bestseller.
„Piękny styl. Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku” to odtrutka na język ChatuGPT, żargon rozpraw naukowych, polityczny bełkot oraz clickbajtowe tytuły zwodzące czytelników na manowce informacji.
Jeśli masz potrzebę wiedzieć, jak traktować z szacunkiem służbę, plotkować z poczuciem klasy i przy okazji poczuć się bardziej zaradnym i rozsądnym od bogaczy, „Elitarne pieniądze” to książka w sam raz dla ciebie.
„Stan nieważności” to powieść psychologiczno-obyczajowa o relacjach rodzinnych, która sprawia, że zaczynasz się zastanawiać, czy aby na pewno dostrzegasz swoich bliskich.
„W pełni” to poradnik dla kobiet po czterdziestce, który warto przeczytać bez względu na wiek, bo dostarcza ważnych informacji na temat zdrowia i pomaga żyć ze sobą w zgodzie.
„Lata beztroski”, czyli pierwszy tom bestsellerowej sagi Cazaletów, to książka, w której niewiele się dzieje i nie jest to przypadek. Nuda to część szerszego planu i są powody, by ją wybaczyć.
„Za nadobne” Piotra Borlika to thriller sensacyjny o zemście, w której więcej jest goryczy niż słodyczy. Brutalny, również w warstwie językowej, więc trzeba mieć mocne uszy, aby go zdzierżyć.
„Gdzieś pomiędzy zen a żul”, czyli szczery, pomięty i pełen plam, o których pochodzenie lepiej nie pytać, pamiętnik artystki. „Baśka. Łobuzerka” to zapis artystycznej duszy. A może po prostu duszy.
Znasz piosenki Ireny Santor? Na pewno, nawet jeśli nie jesteś z jej pokolenia. Dzięki książce „Irena Santor. Tych lat nie odda nikt” możesz teraz poznać artystyczny i osobisty portret pierwszej damy polskiej piosenki.
Kto czekał na powrót Myrona i Wina, temu powieści „Pomyśl dwa razy” nie trzeba anonsować ani polecać. Kto jeszcze mistrzów ciętej riposty, uważnej dedukcji i eleganckiego łomotu nie zna, ten ma dobrą okazję, by to zmienić. Najnowsza powieść sensacyjna o nietuzinkowym agencie sportowym i jego przyjacielu miliarderze-zabijace już na polskim rynku.
Na początku słyszysz pewną historię i wiesz, że nie powiedziano ci całej prawdy. Próbując jej dociec, angażujesz się coraz bardziej. „Kochać mocniej” , thriller kryminalny Lisy Gardner to dobry pomysł na interesujące spędzenie jesiennego wieczoru.
Zaufaj mi” to powieść poruszająca problem, o którym trudno się czyta. Istnieją przestępstwa tak okropne, że nawet policjanci woleliby o nich nie wiedzieć. Kiedy jednak odwracają wzrok, nawet z dobrych pobudek, przestępcy poczynają sobie jeszcze śmielej.
„Może wyglądam niewinnie, ale robię dużo zrzutów ekranu” – mówi o sobie kobieta, która zatrudnia się jako opiekunka dla psa tylko po to, aby w parku móc nawiązać kontakt z siostrą kochanki swojego kochanka. Brzmi skomplikowanie i niepokojąco? Taka właśnie jest debiutancka powieść Sheeny Patel „Jestem fanką”.
„Teściowa” to druga powieść autorki „Rozwodu”, którą w dyskusyjnych klubach książki będzie się omawiać godzinami.
Romans, historia, muzyka, trochę polityki i klimat wielkiego, kosmopolitycznego miasta. Powieść „W starym Wiedniu” Pauliny Rabczak jest jak interesująca podróż w czasie.
W Australii wszystko próbuje cię zabić, nawet… twoi przyjaciele. „Zatoka surferów” to thriller dla czytelników uzależnionych od adrenaliny.
W „Retornados” zderzają się dwie perspektywy czasowe, choć miasto jest to samo, a zmierzają do niego ludzie uciekający przed konfliktami zbrojnymi. Czy w Lizbonie można odnaleźć bratnią duszę, a jeszcze lepiej samą siebie?
„Wymiana” opisuje dalsze losy bohaterów „Firmy”, czyli najsłynniejszej powieści Johna Grishama. Porwanie, międzynarodowa afera, żądanie rekordowego okupu i wielki etyczny dylemat.
Ostatnią myślą kapitan samolotu przed uderzeniem w wodę jest: „Jeśli wciskasz tryb wodowania, to nigdy nie będziesz miała szansy o tym opowiedzieć”. A jednak maszyna nie rozpada się na kawałki, tylko tonie. Zaciekawieni? Jeśli tak, sięgnijcie po powieść „Uwięzieni” – drugą po „Ultimatum” książkę byłej stewardessy TJ Newman.