Na początku słyszysz pewną historię i wiesz, że nie powiedziano ci całej prawdy. Próbując jej dociec, angażujesz się coraz bardziej. „Kochać mocniej” , thriller kryminalny Lisy Gardner to dobry pomysł na interesujące spędzenie jesiennego wieczoru.
Zaufaj mi” to powieść poruszająca problem, o którym trudno się czyta. Istnieją przestępstwa tak okropne, że nawet policjanci woleliby o nich nie wiedzieć. Kiedy jednak odwracają wzrok, nawet z dobrych pobudek, przestępcy poczynają sobie jeszcze śmielej.
„Może wyglądam niewinnie, ale robię dużo zrzutów ekranu” – mówi o sobie kobieta, która zatrudnia się jako opiekunka dla psa tylko po to, aby w parku móc nawiązać kontakt z siostrą kochanki swojego kochanka. Brzmi skomplikowanie i niepokojąco? Taka właśnie jest debiutancka powieść Sheeny Patel „Jestem fanką”.
„Teściowa” to druga powieść autorki „Rozwodu”, którą w dyskusyjnych klubach książki będzie się omawiać godzinami.
Romans, historia, muzyka, trochę polityki i klimat wielkiego, kosmopolitycznego miasta. Powieść „W starym Wiedniu” Pauliny Rabczak jest jak interesująca podróż w czasie.
W Australii wszystko próbuje cię zabić, nawet… twoi przyjaciele. „Zatoka surferów” to thriller dla czytelników uzależnionych od adrenaliny.
W „Retornados” zderzają się dwie perspektywy czasowe, choć miasto jest to samo, a zmierzają do niego ludzie uciekający przed konfliktami zbrojnymi. Czy w Lizbonie można odnaleźć bratnią duszę, a jeszcze lepiej samą siebie?
„Wymiana” opisuje dalsze losy bohaterów „Firmy”, czyli najsłynniejszej powieści Johna Grishama. Porwanie, międzynarodowa afera, żądanie rekordowego okupu i wielki etyczny dylemat.
Ostatnią myślą kapitan samolotu przed uderzeniem w wodę jest: „Jeśli wciskasz tryb wodowania, to nigdy nie będziesz miała szansy o tym opowiedzieć”. A jednak maszyna nie rozpada się na kawałki, tylko tonie. Zaciekawieni? Jeśli tak, sięgnijcie po powieść „Uwięzieni” – drugą po „Ultimatum” książkę byłej stewardessy TJ Newman.
„Teoria bobra”, jedna z najzabawniejszych komedii kryminalnych tego roku, to zwieńczenie szalonych przygód analityka ubezpieczeniowego, któremu przyszło zarządzać parkiem rozrywki.
„Skradzione dni”, czyli opowieść o relacjach między kobietami oraz poszukiwaniu własnych korzeni, to kontynuacja powieści „Skradzione lato”. Czytelnikowi, który nie zna części pierwszej, może się wydać chaotyczna, więc jeśli trafiła na wasza półkę przypadkiem, przed lekturą warto sięgnąć do początku rozgrywającej się w Rogożach historii. Łatwiej będzie wtedy zorientować się, kim są główne bohaterki i jakie powiązania między nimi zachodzą.
Powiedz, po stronie którego z małżonków stawałeś częściej podczas czytania powieści „Rozwód”, a łatwiej będzie zgadnąć, jakie historie kryją się w twojej biografii. I jeszcze, bez względu na to, komu okazałeś więcej współczucia, że jesteś człowiekiem.
„Zaklęci” to horror, w którym potwory wychodzą ze ścian i podłóg, żeby łapać za kostki. Kto ma szczęście, temu po takim spotkaniu zostaną tylko siniaki.
Po „Żonach Konstancina” i „Kochankach Konstancina” przyszła niestety pora na „Rozwódki Konstancina”. Wypada mi tylko wyrazić nadzieję, że ten cykl jest trylogią i „Wdów Konstancina” nie będzie.
„Im mroczniej, tym lepiej” to zbiór dwunastu opowiadań Stephena Kinga, a w nich sporo grozy oraz kilka potworów, ale jeszcze więcej tego, co w ludziach najpiękniejsze, czyli odwagi, współczucia i ciepła.
„Gaslighting. Jak uwolnić się od przemocy w relacjach” to poradnik rozwoju osobistego przeznaczony dla osób będących w relacjach partnerskich, zawodowych lub rodzinnych z osobami stosującymi wyrafinowaną przemoc psychiczną.
„Adwokat diabła” to kolejna powieść z serii o adwokacie Eddiem Flynnie, która zajmująco przedstawia absurdy amerykańskiego systemu prawnego, a do tego dostarcza dobrej rozrywki, o ile przymknie się oko na psychologiczne uproszczenia.
„Niewinna Inka” to hybryda reportażu i powieści z dużą przewagą, a raczej nadwagą powieści i niedowagą reportażu.
„Paradoks łosia” to druga część serii o matematyku, który odziedziczył po bracie park przygody, a wraz z nim długi, gangsterskie porachunki i wielki ból głowy. Najzabawniejszy z fińskich pisarzy tym razem nie tylko dostarcza dobrej rozrywki, ale też sprawdza granice wytrzymałości psychicznej czytelników.
„W czasie suszy płynie krew” to pierwszy tom nowego cyklu kryminalnego rozgrywającego się w Polsce oddalonej od tej, którą znamy, o zaledwie jeden lub dwa światy alternatywne bądź kilka lat postępujących zmian klimatycznych.
Saga rodzinna, powieść kryminalna, przygodowa i historyczna w jednym, a do tego postacie, jakich nie sposób zapomnieć. Pierwszy tom nowego cyklu Pierre’a Lemaitre’a „Wielki świat” rodzi duży apetyt na kolejne.
Zwyczajne miasteczko, zwyczajni ludzie, zwyczajne życie i… zagadkowe zniknięcia oraz zgony. W najnowszej powieści kryminalnej pt. „Przyjaciółka” autorka bestsellerów B.A. Paris zaskakuje miłośników swoich książek nowym rozwiązaniem fabularnym.
Pamiętacie książkę „Przygody Tomka Sawyera”? Wraca teraz w nowej wersji! Audiobook, który przedstawia losy głównego bohatera, będzie można odsłuchać w dowolnej chwili i dzięki temu lepiej poznać jego życie i liczne przygody.
„Królestwo kości” to thriller naukowy z historycznym tłem i powieść akcji w jednym. Coś dla miłośników Afryki, życia zgodnie z naturą oraz Sigmy Force.
„Cena nie gra roli” to debiutancka powieść znanego modela i aktora, Jakuba Kucnera. Zjawiskowa uroda może cię w niej zaprowadzić wprost na… dno holenderskiego kanału. Płeć nie gra roli, ładni mężczyźni są tak samo w cenie, jak ładne kobiety.
Jeśli darzysz Indie sentymentem i chcesz widzieć je wyłącznie jako kraj jogi, filozofii i Taj Mahal, nie otwieraj tej powieści. Deepti Kapoor w powieści „Wiek zła” opowie ci bowiem o kraju korupcji, zbrodni i niesprawiedliwości, a ty nie będziesz mogła przestać czytać.
„O nic nie pytaj” to zajmująca powieść obyczajowa i romans w jednym, a do tego ze starannie zarysowanym tłem historycznym.
Dwa kraje, dwie perspektywy czasowe, co najmniej dwie zbrodnie. Mieszkająca na Islandii para polskich pisarzy stworzyła nordycki, mroczny kryminał – „Baldur. Wyspy Białego Słońca”.
„Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to koreański bestseller, debiutującej pisarki Hwang Bo-reum, który spodoba się wszystkim miłośnikom książek.
Kto się lubi, ten się czubi? Izzy i Lucas ciągle się kłócą, choć jednocześnie coś ich do siebie ciągnie. „Ostatni dzwonek” to komedia miłosna opowiedziana z jej i jego perspektywy.