Jak dbać o zęby?

Jeszcze nie tak dawno człowiek był przekonany, że gwarancją zdrowego i nienagannego uśmiechu jest dokładne szczotkowanie zębów minimum dwa razy…

Śpij na zdrowie

Sen jest istotną częścią naszego życia, ale niestety – najczęściej wysypiamy się dopiero wtedy, kiedy mamy trochę więcej wolnego. Zamiast…

Jak przetrwać upały?

Choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki. Jak bezpiecznie przetrwać gorące lato?

Dieta dla wrażliwych zębów

Jeśli przy kontakcie zębów z zimnym napojem lub wręcz przeciwnie – gorącym, czujemy silny ból, najpewniej jest to nadwrażliwość. Najczęściej objawia się ona nagłym i przeszywającym bólem jednego lub kilku zębów.

Zgubne skutki nadwagi

Najczęściej otyłość kojarzymy z takimi kłopotami ze zdrowiem jak cukrzyca, nadciśnienie, zwiększone ryzyko zawału czy schorzeniami kręgosłupa bądź stawów. A o czym zapominamy?

Alergia czy astma?

Dusi, uciska, drapie? To wcale nie musi być sezonowe przeziębienie – to może być astma albo alergia. Jak je rozpoznać? A przede wszystkim – jak z nimi żyć, by były jak najmniej uciążliwe?

Zęby tego nie lubią

Czego nie lubią twoje zęby? Braku higieny, słodyczy, śmieciowego jedzenia, długich przerw w odwiedzaniu dentysty. To wie każdy. A czego jeszcze? Przeczytaj.