Jeśli chcesz kupić prawdziwe dzieło sztuki lub po prostu w jeden weekend zobaczyć setki obrazów, rzeźb, grafik oraz poznać ich twórców, odwiedź Artshow 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich w Warszawie. Tej jedynej w swoim rodzaju wystawie ponad stu współczesnych artystów towarzyszyć będą projekcje filmowe i konkurs z najnowszym modelem Lexusa w roli głównej.

Edward Dwurnik, Poznań, olej na płótnie, 73 x 100 cm

Na początku marca sztuka współczesna po raz kolejny wypełni piętra zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Wiosenny, trzeci już Artshow odbywa się 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Obejrzeć i kupić będzie można prace ponad stu artystów, zarówno znanych i docenianych na rynku sztuki, takich jak Marek Okrassa, Edward Dwurnik, Sławomir Zięba, Lech Bator, jak i wschodzących talentów: Allena Macka, Nastazji Staniszewskiej czy Weroniki Braun.

Allen Mack, Sunrise, olej na płótnie, 150 x 150 cm

Trzecia edycja Artshow nie bez powodu odbywa się pod hasłem Artshow – Święto Sztuk Pięknych”.

„Tradycyjnie dominować będzie malarstwo olejne i akrylowe, ale tym razem chcemy również pokazać naszym gościom inne oblicza sztuki. Pragniemy, by zanurzyli się w bogactwie technik, wymiarów i stylów, doświadczając przy tym niezapomnianych emocji” – zapowiada Ewa Mierzejewska, organizatorka i pomysłodawczyni wydarzenia.

W programie wydarzenia są także spotkania z artystami, wykłady, panele dyskusyjne, porady ekspertów oraz pokazy malowania i rzeźbienia na żywo. Nowością ArtShow będą dwie przestrzenie: Galeria Rzeźby i Form Przestrzennych oraz Galeria Fotografii i Sztuki Na Papierze. Na wystawie specjalnej pt. „Panta Rhei” zobaczymy fotografie drukowane przez firmę LEO innowacyjną metodą Deep Print.

Marek Okrassa, Basen, 160 x 180 cm, olej na płótnie

Podobnie jak w poprzedniej edycji, odwiedzający Artshow będą mogli wziąć udział w konkursie instagramowym ze specjalną nagrodą – do wygrania będą cztery vouchery na trzymiesięczny wynajem najnowszego, luksusowego samochodu Lexus LBX.

Po raz pierwszy Artshow rozszerzony jest o wydarzenie towarzyszące. W nieodległej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki od 2 do 5 marca trwać będzie Artshow Film Festival. W sali kultowego warszawskiego kina obejrzymy najlepsze filmy o sztuce z ostatnich lat, m.in. „The Square”, „Apolonia, Apolonia”, „Helmut Newton. Piękna i Bestia” czy „Ile za sztukę?” Natomiast w sali wykładowej na Wiejskiej 19 oglądać będzie można dzieła video-artu oraz krótkie filmy o najciekawszych polskich artystach prezentowane przez Fundację Janos (Film & Gallery).

Lista artystów i galerii biorących udział w wydarzeniu oraz szczegółowy program Artshow na stronie artshowevents.pl.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.