Głodówki lecznicze

Zamiast kolejnej diety cud, przeprowadź kurację oczyszczającą, schudniesz odmłodzisz się, poczujesz przypływ sił witalnych i dobrego samopoczucia.

Głodówki lecznicze, posty, okresowe powstrzymywanie się od jedzenia określonych produktów pomagają uporządkować pracę organizmu. Od wieków w Polsce pości się raz w tygodniu, przed Wielkanocą oraz podczas postu maryjnego w sierpniu. Ma to głębokie fizjologiczne znaczenie bo posty i głodówki oczyszczają organizm z wielu szkodliwych substancji, chroniąc go przed chorobami. Nie zwlekaj, wiosna jest najlepszą porą, aby posprzątać organizm.

Czas na porządki
Najlepiej zacząć je na przełomie marca i kwietnia, ideałem byłby dzień po pełni i w trakcie miesiączki. Jeżeli nigdy nie próbowałaś terapii oczyszczających powinnaś przed jej rozpoczęciem zrobić badania biochemiczne krwi oraz zbadać poziom mocznika i cholesterolu i wyniki skonsultować się z lekarzem. Jeżeli będą one dobre zacznij przygotowania. Wyznacz datę kuracji, pamiętając o wcześniejszym przygotowaniu organizmu, który powinien trwać przynajmniej tydzień. Polega on na tym, że eliminujesz z jadłospisu cukier, białe pieczywo, mięso i nabiał, kawę, herbatę, alkohol. Zastępując je jarzynami surowymi i gotowanymi, wywarami i sokami z nich, potrawami z kasz. Jeżeli wybierzesz proponowana przez nas jakąś kurację płynną, na 3 dni przed jej rozpoczęciem nie jedz stałych produktów.

Mechanizm oczyszczania
Kiedy stosujesz dietę oczyszczającą i odżywiasz się wyłącznie sokami, warzywami, kaszami albo zbożem odcinasz dopływ większości składników odżywczych z pożywienia, wtedy twój organizm mobilizuje własne zapasy aby zapewnić energię do pracy wszystkim narządom i układom. W pierwszej kolejności wykorzystywane są węglowodany (z mięśni i wątroby), następnie tkanka tłuszczowa, na końcu chore i obumarłe komórki. Długie głodówki albo stosowanie wysiłku łącznie z kuracją, wyniszczają organizm doprowadzając do rozpadu mięśni.

Jaka kuracja dla ciebie
Jeżeli nigdy nie próbowałaś żadnych diet oczyszczających warto zacząć od kuracji cytrynowej. Możesz również spróbować parę dni postu stosując dietę płynną: serwatkową lub sokową z warzyw lub owoców. Dłużej i bezpieczniej możesz się oczyszczać się jedząc ugotowane ziarna zbóż. Głodówkę polegającą tylko na piciu wody, mogą stosować osoby którym zalecił je lekarz. Ty możesz je stosować najwyżej 3 dni.

Iza Czajka

145 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.