Fitness

WHO zaleca ruch w pewnej określonej dawce, najlepiej służącej naszemu zdrowiu. Zawiera się ona w matematycznej formule 3*30*130.

Co oznaczają te tajemnicze cyfry? Trzy to znaczy powinnaś się ruszać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Trzydzieści określa minimalna liczbę minut, czas, przez jaki powinnaś zażywać ruchu. 130 to twój puls, na taki właśnie poziomie powinien się znajdować podczas sesji ćwiczeń.  Oczywiście możesz ćwiczyć częściej, dłużej i bardziej intensywnie, jeśli mas ochotę. Powyższe równanie określa MINIMALNĄ dawkę ruchu, konieczną dla zdrowia.

 

Czasem w trakcie ćwiczeń twoje samopoczucie nie jest najlepsze? Sama siebie pytasz, kiedy to się skończy, czy już wystarczy tej męczarni? To znaczy, że wybrałaś zły rodzaj ruchu. Eksperci twierdzą, że będziesz ćwiczyć regularnie tylko wtedy, kiedy będziesz odbierać ćwiczenia jako pozytywne doświadczenie. Jeśli nie lubisz spacerów, nie zmuszaj się do nich, ale np. kup stacjonarny rowerek i popołudniami na nim pedałuj. Nie lubisz roweru, ale kochasz wodę? Trzy raz w tygodniu popływaj.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.