Święta już za nami, ale święta każdy z nas inaczej przeżywa i co innego dla niego znaczą. Natomiast zmiana daty, a w tym roku nawet wejście w nową dekadę, to jednak coś, co nas wszystkich trzyma razem. Bo każdy z nas myśli o tym, co było i zastanawia się, jak to będzie. Przyszedł czas na noworoczne życzenia i podsumowania.

Tekst: Joanna Zaguła

Składając wam noworoczne życzenia, trochę sobie wspominamy. Kończy się dekada, która dała nam hipsterów, modę na ekologię, powrót nostalgii za latami 90., wysyp nowych technologii i aplikacje na każdą dziedzinę życia. W tej dekadzie trochę zamknęliśmy się w domach, piekąc chleby i pielęgnując rośliny doniczkowe. Ale zaczęliśmy też więcej podróżować dzięki tanim liniom lotniczym i zaczęliśmy szukać miłości i seksu przez internet. 

A w tym roku pisaliśmy dla was o przyjemnościach – gotowaniu, seksie, ładnych zapachach i podróżach. Uczulaliśmy też na to, co trudne, pisząc o transseksualnych sportowcach, uwrażliwiając na to, by otwarcie rozmawiać o menstruacji czy seksualności. Staraliśmy się być uważni i odpowiedzialni, polecając polskie marki, które szyją lokalnie i promując ekologiczne rozwiązania. Trzymaliśmy rękę na pulsie kultury, polecaliśmy świetne książki i baaaardzo różnorodną muzykę. Rozmawialiśmy ze wspaniałymi kobietami (i mężczyznami). No i zmieniliśmy wygląd naszej strony, żeby to wszystko przyjemniej się wam czytało!

I bardzo byśmy chcieli, żeby w nowym roku było tak samo, tylko lepiej! 

A czego życzymy wam? Tak, jak Bing Cosby chcielibyśmy zaśpiewać, że życzymy wam białych świąt w przyszłym roku. Bo to daje zwykłe dziecięce szczęście i chwilową ulgę w martwieniu się o ocieplenie klimatu.

Życzymy wam życzliwych sąsiadów, którzy, spotykając was przy altance śmietnikowej pogratulują wam mądrego podejścia do segregowania odpadów, którzy nie walą szczotką w ścianę, jak zapraszacie znajomych na kolację i którzy przychodzą z ciastem życzyć wam dobrych rzeczy.

Życzymy wam, aby to, na czym wam zależy było jak najlepsze. By w nowym roku wyszło dużo dobrych płyt i książek. By otwierały się dobre restauracje, a artyści grali dobre koncerty. 

Nie życzymy wam, żeby w kraju było lepiej, bo to zależy od nas. Życzymy wam cierpliwości, wyrozumiałości, mądrości i otwartości. U siebie i u innych. Pamiętajcie, musimy jakoś ze sobą rozmawiać, bo inaczej ugrzęźniemy w tej naszej nienawiści. Promujmy bezwzględny brak akceptacji dla nienawiści, a ten rok będzie całkiem ok. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.