Warszawa – miasto o niesamowitej historii, metropolia i jednocześnie centrum kultury, sztuki i rozrywki kraju. Mieszkańcom i turystom oferuje wyjątkowe atrakcje, na  światowym poziomie. Co roku odwiedza ją ponad 10 milionów osób.

warszawa

W 2019 roku w mieście działalność prowadziło 20 kin oraz 35 teatrów i instytucji muzycznych, które posiadały swój własny zespół artystyczny. Oferta muzealnicza była prezentowana w 60 obiektach, a wielbiciele malarstwa mogli odwiedzić aż 17 galerii sztuki. Dla amatorów nieco mocniejszych wrażeń swoją ofertę przygotowały także kasyna stacjonarne. Na terenie miasta jest ich aż 5, a największe jest zlokalizowane w słynnym hotelu Marriott. Wszyscy, którzy preferują rozrywkę online, mogą wybrać kasyno online Blik działające zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i tradycyjnych komputerach.

Atrakcje Warszawy 

Oprócz oczywistych miejsc, które każdy odwiedzający powinien zobaczyć w Warszawie, czyli Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac Kultury i Nauki, w stolicy znajdują się także nowe, mniej znane atrakcje. Wśród nich warto wyróżnić Multimedialny Park Fontann, zlokalizowany na Mariensztacie, który działa od maja do końca września. To nie tylko spektakularny pokaz światła i muzyki, ale także możliwość obejrzenia animowanej opowieści nawiązującej do historii miasta, która jest wyświetlana na ekranie z mgły rozproszonej nad wodą. W stolicy niezwykle żywa jest także pamięć o II Wojnie Światowej, dlatego warto odwiedzić nowoczesne muzea związane z tym okresem: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym na interaktywnych wystawach ukazano istniejącą od ponad tysiąca lat historię dwóch żyjących obok siebie narodów.

Muzea, parki i pyszne jedzenie 

Unikatowym obiektem w skali kraju jest działające od kilku lat Centrum Nauki Kopernik. Znajduje się tutaj ponad 500 eksponatów, przybliżających zwłaszcza dzieciom i młodzieży tajniki nauk biologicznych, chemicznych, fizycznych, a także astronomii. Warszawa to także stolica polskiego biznesu i handlu. Klienci mają do dyspozycji ofertę 45 centrów handlowych, w tym najbardziej ekskluzywnego polskiego Domu Mody Vitkac, gdzie na czterech kondygnacjach swoją ofertę prezentują najwięksi światowi projektanci mody. Warszawa to również stolica polskiej gastronomii. Miasto ze względu na swoją wielkość ma nieporównywalną z innymi polskimi aglomeracjami ofertę kulinarną. Działa tu ponad 4000 restauracji. Wszyscy, którzy będą chcieli odpocząć od zgiełku miasta, mają do dyspozycji pięknie utrzymane obiekty parkowe. Oprócz Łazienek na turystów czekają także Park Skaryszewski, Ogród Saski oraz Ogród Krasińskich. Poza ścisłym centrum miasta, przy barkowym pałacu w Wilanowie znajduje się, utrzymany w stylu włoskim, ogromny park-ogród o powierzchni 45 hektarów.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.