Aplikacje językowe nie działają? Jak zdobyć świat i mówić po angielsku?

Gdy tylko pomyślę o powszechnych metodach nauczania języków obcych, ogarnia mnie złość. Szkolna metoda jest przecież kompletnie do niczego, a i tak większość korepetytorów ją powiela. Czy powiem bez bicia, że szkoła nauczyła mnie mówić po angielsku? Ciągle tylko kartkówki ze słówek, wkuwanie regułek i testy – a jak przychodzi do mówienia, to chowamy się pod stół albo za tych, którzy naprawdę znają język – czyli mówią.

 Zwyczaje walentynkowe z różnych krajów świata

Nie tylko kartki walentynkowe. Tradycje związane z dniem świętego Walentego w różnych częściach świata to coś więcej poza kupowaniem czekoladek. Zamiast kwiatów wręczają świnkę. Zamiast liścików miłosnych – listy do szekspirowskiej Julii. Jakie są najbardziej zaskakujące zwyczaje walentynkowe na świecie?

Efekt Pollyanny a zmiany klimatu

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatu, coraz częściej pojawia się termin „efekt Pollyanny” – odwołujący się do tendencji ludzkiej psychiki do koncentrowania się na pozytywnych aspektach, pomijając przy tym negatywne lub trudne realia. Jest to fenomen, który może odgrywać istotną rolę w sposobie, w jaki społeczeństwo reaguje na zagrożenia zmiany klimatu.

Czy potrafimy sobie wzajemnie pomagać?

W kontekście zbliżającej się kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy my, Polki i Polacy, potrafimy sobie wzajemnie pomagać? Czy robimy to chętnie? Czy pomagamy długoterminowo, czy raczej ad hoc? Jak działa system pomocowy i jakich ewentualnie zmian potrzebuje, by lepiej wspierać potrzebujących?

Jak zacząć programować od zera? Kilka wskazówek

Nauka programowania to dla wielu nowy cel na nadchodzące kilkanaście lat. Branża IT nadal ma się dobrze, co zachęca coraz więcej osób do rozwoju właśnie w tym kierunku. Rozważasz próbę rozwinięcia swoich informatycznych umiejętności? Radzimy jak zacząć.

Noworoczne postanowienia – jak w nich wytrwać?

Noworoczne postanowienia bywają krótkotrwałe. Często mówi się, że do połowy stycznia większość z nas z nich rezygnuje. Niezależnie od tego, czy dotyczą one zdrowia, nauki języka, czy zarządzania finansami, podstawy utrzymania nawyków są podobne. Oto pięć kluczowych rad, które pomogą wytrwać w realizacji założonych zamierzeń.

Szafir w pierścionku zaręczynowym – co oznacza?

Pierścionek zaręczynowy z szafirem to nie tylko biżuteria. To znak miłości i zaufania, który przetrwa wiele pokoleń. Szafir, błyszczący klejnot o głębokim błękicie, od wieków fascynuje ludzi swoją urodą i symboliką. Zdradzamy sekrety tego wyjątkowego kamienia i jego znaczenie w kontekście pierścionka zaręczynowego.

Jaki jest ulubiony świąteczny zwyczaj Polaków?

Z okazji Bożego Narodzenia, platforma edukacyjna Preply przygotowała raport na temat najpopularniejszych zwyczajów w polskich domach. Co jest dla nas najważniejsze podczas Świąt? Jaki jest ulubiony świąteczny zwyczaj Polaków? Jakie podejście do tradycji mają młodzi? Ile potraw przygotowujemy? I przede wszystkim – jaki jest prezent idealny?

Bezproblemowe transakcje Klarna

Nie można ukrywać, że bezpieczeństwo jest w bezpośredni sposób połączone z tym, co obejmują metody płatności. Wszystkie środki wpłacane na daną platformę powinny docierać do celu bez zbędnych kłopotów. Tylko w takiej sytuacji można być pewnym, że rozrywka będzie odbywa się w zadowalający sposób. Podobnie jest także przy operowaniu pieniędzmi zgromadzonymi na saldzie. Powinno zabraknąć tu problemów, a przesył środków ma być pozbawiony zaburzeń. Warto przy tym zadbać o odpowiednich operatorów. Jednym z nich jest Klarna. 

Świeże kwiaty w biurze zwiększają satysfakcję pracowników

Kwiaty jako narzędzie employer brandingu? Mimo że to brzmi zaskakująco, badania jednoznacznie potwierdzają, że ma to znaczący wpływ. Według naukowców, obecność kwiatów w miejscu pracy nie tylko zwiększa zaangażowanie pracowników, ale także sprzyja kreatywności i skutecznemu rozwiązywaniu problemów.

Finansowy sukces – jak go osiągnąć i co ci w tym przeszkadza?

Pieniądze nie są ani dobre ani złe. To środek potrzebny do realizacji wielu celów i marzeń. To narzędzie i tylko od nas zależy, jak je wykorzystamy. Zbliża się koniec roku, a to dobry moment na ewaluację i zaplanowanie kolejnego tak, aby zadbać o swoje finanse. Każdy z nas chce mieć wystarczająco dużo pieniędzy na wygodne życie. Jak osiągnąć finansowy sukces?

Panksy: AI tworzy bukiety na zamówienie

Na polskim rynku startuje Panksy – pierwsza w Europie kwiaciarnia internetowa bazująca na AI. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, a wygeneruje pomysł na personalizowaną kompozycję, którą floryści zamienią w bukiet z dostawą do domu.

Dlaczego jeszcze nie zostałyśmy przyjaciółkami? – rozmowa z Asieh Amini o Narges Mohammadi

Asieh Amini, pochodząca z Iranu i mieszkająca obecnie w Trondheim poetka, dziennikarka i aktywistka, jest przyjaciółką tegorocznej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Narges Mohammadi. Ponieważ Narges odbywa karę więzienia, to jej bliscy są jej głosem na świecie. Asieh opowiada nam o tym, kim jest jej przyjaciółka i co pragnie przekazać światu, gdy zyskuje taką możliwość.

Dobry rozwód w praktyce – czy to możliwe?

Radca prawny Magdalena Dąbrowska założyła kancelarię Dobry Rozwód, kierowana potrzebą pomocy ludziom. W jej mniemaniu rozwód to sytuacja kryzysowa, która wymaga pomocy specjalistów nie tylko z dziedziny prawa, ale często również psychologii. Idealistka? O, nie! Z sukcesami dobrze rozwodzi swoich klientów, na pierwszym miejscu stawiając dobro dzieci, a sporne kwestie reguluje kompleksowo i ugodowo jeszcze przed złożeniem pozwu w sądzie.

Ile kosztuje smartwatch dla dziecka, z którego można dzwonić?

Cena smartwatcha dla dziecka to cena jego bezpieczeństwa w czasie, gdy nie sprawujemy nad nim osobistej opieki. Biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne oraz możliwości komunikacyjne i kontrolne, jakie daje smartwatch, należy uznać, że to urządzenie naprawdę niedrogie. Zakup wybranego smarwatcha oraz założenie i opłacanie konta w polskiej aplikacji umożliwiającej zarządzanie nim to kwota, na którą możesz sobie pozwolić. Sprawdź, ile kosztuje smartwatch dla dziecka.

Higiena cyfrowa Polaków – jak walczyć z nadmiarem informacji?

Higiena cyfrowa Polaków wymaga poprawy. Dotyczy to zwłaszcza młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat – aż 1/5 z nich używa telefonu przez ponad 6 godzin dziennie. Zazwyczaj nawet nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ 78% Polaków nie kontroluje, ile czasu spędza przed ekranem smartfonu. Często sięgamy po telefon zwabieni dźwiękiem powiadomienia i piszemy na komunikatorze lub przeglądamy social media

Jakie kamienie wspierają praktyki medytacyjne i kontemplacyjne?

Medytacja znana jest ludziom niemal od zarania dziejów. To doskonały sposób na relaks, wypoczynek, wyciszenie się i pozbieranie myśli. W czasach wszechobecnego stresu, pośpiechu oraz biegania od zadania do zadania, medytacja może pomóc wielu osobom zatrzymać się i zastanowić się nad tym, co jest w życiu naprawdę ważne.

Poznaj projekt dla nastolatek SuperSHEroes

Gabriela Krawczyk to licealistka z Chorzowa, która ma pomysł na to, jak pomóc nastolatkom budować pewność siebie. Wspólnie z chłopakiem prowadzi projekt SuperSHEroes, w ramach którego uczy swoje rówieśniczki technik samoobrony.

Jak efektywnie wykorzystać reklamy Google w sklepie internetowym?

Czy wiesz, że odpowiednio zoptymalizowane reklamy Google w sklepie internetowym mogą zwiększyć widoczność twojego biznesu w internecie o kilkaset procent? Wykorzystanie potencjału reklam płatnych to nie tylko szansa na dotarcie do nowych klientów, ale również na zbudowanie silnej marki w świecie e-commerce.

Lęk po wakacjach – jak radzić sobie z powrotem do codzienności?

Wakacyjny okres odprężenia dobiega końca. Dla wielu z nas łączy się to z uczuciem lęku i niepokoju związanego z powrotem do codziennej rzeczywistości, pracy czy nauki. Zmiana trybu życia może wywołać negatywne emocje, które odbijają się nie tylko na naszym samopoczuciu psychicznym, lecz także mają konsekwencje dla zdrowia fizycznego. Jak zatem zadbać o nasz organizm po sezonie urlopowym? Jak oswoić lęk po wakacjach?

Wrzesień to nowy styczeń – efekt świeżego startu

Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, a błogie lenistwo zastępuje ekscytacja związana z nadchodzącym wrześniem, nieodzownie kojarzącym nam się z powrotem do szkoły. Również dla osób, które już dawno zakończyły swoją ścieżkę edukacyjną, wrzesień symbolizuje nową energię, motywację i chęć zmiany. Ma to związek z „efektem świeżego startu”.

Jak wybrać lampę na biurko dziecka – praktyczne wskazówki

Kolejny rok szkolny przed nami. Oprócz podręczników czy standardowych artykułów papierniczych, bez których nie obejdzie się żaden uczeń, warto dobrze przyjrzeć się przestrzeni do domowej nauki. To bowiem od niej zależy efektywność pracy oraz zdrowie naszych pociech. Kluczową rolę odgrywa w tym odpowiednie oświetlenie biurka. Jaka lampa powinna trafić na dziecięce biurko? Jak doświetlić blat, by zapewnić idealne warunki do nauki? 

Polacy a cyfrowa równowaga. Odpoczynek w internecie czy w realu?

Cyfrowa równowaga nie jest naszą najmocniejszą stroną. Tylko niewiele ponad połowa badanych Polek i Polaków uważa, że dba o umiar, korzystając w czasie prywatnym z technologii. Wśród osób przyznających, że mają problem z zachowaniem cyfrowego balansu przodują przedstawiciele branży IT. Aż 50 procent z nich przyznaje, że spędza przy smartfonie i komputerze większość wolnego czasu. 

Marzysz o własnej firmie? Dobry biznesplan to nie wszystko!

Praca na etacie daje poczucie stabilności i swobody. Stanowi jednak ograniczenie w sferze własnego rozwoju i realizacji planów zawodowo-prywatnych. Masz pomysł na swoją działalność, ale nie wiesz, jak przystąpić do jego realizacji? Zobacz, jak stworzyć biznesplan, zaplanować marketing i sfinansować początki działalności firmy.

Rower elektryczny – rozwiązanie na codzienne dojazdy do pracy

Jeśli chcesz dojeżdżać do pracy w ekologiczny, oszczędny i zdrowy sposób, rower elektryczny może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem. To rower z silnikiem i baterią, które ułatwiają pedałowanie i pozwalają pokonywać większe odległości i podjazdy. Jak działa, jakie są jego zalety i wady oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie?