Świat pędzi coraz szybciej, przytłacza cię ilość obowiązków, a do tego jeszcze poświęcasz mnóstwo czasu, aby przygotować zdrowe posiłki? Spieszymy donieść, że w prosty sposób możesz ugotować pełnowartościowe danie, a jednocześnie nie spędzić nad nim kilku godzin! Z pomocą przychodzi szybkowar. 

szybkowar

 

Czym jest szybkowar? To niezwykle proste, ale efektywne urządzenie, które na pierwszy rzut oka może przypominać kombiwar czy tradycyjny garnek. Jednak – jak wskazuje już sama nazwa – szybkowar pozwala na ekspresowe przygotowanie wielu mniej lub bardziej skomplikowanych dań.

Podstawą jego działania jest siła ciśnienia, dzięki czemu jest energooszczędny i pozwala zmniejszyć zużycie wody, potrzebnej do gotowania. Zamontowana szczelnie pokrywka zatrzymuje wewnątrz urządzenia powietrze, dzięki czemu wzrasta temperatura i ciśnienie w garnku. Powstała w trakcie tego procesu para przenika znajdujące się w pojemniku produkty, które gotują się dużo szybciej niż robiłyby to w standardowym garnku.

Chcesz, żeby wszystkie wykorzystywane w twojej kuchni składniki były jak najwyższej jakości? Wykorzystaj domowy szynkowar, w którym przygotujesz każdy rodzaj mięsa. Dzięki temu każda wędlina czy porcja mięsa, którą umieścisz w szybkowarze, będzie jeszcze smaczniejsza i zdrowsza!

Cechy najlepszego szybkowaru

Każdy szybkowar posiada zawór bezpieczeństwa, który reguluje ilość pary wewnątrz. Aby urządzenie pozostało funkcjonalne i bezpieczne, nie możemy gotować w nim drobnych kasz i sypkich produktów, które mogłyby zablokować ujście powietrza. Jednak poza tym ograniczeniem, szybkowar sprawdzi się do przygotowania niezliczonych ilości potraw!

Na rynku znajdziemy szybkowary mechaniczne oraz elektryczne. Występują one również w wielu zróżnicowanych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu wybierzemy idealnie pasujący do naszej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Poza tym poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą dodatkowymi udogodnieniami – niektóre szybkowary można myć w zmywarce, a część z nich wyposażona jest także w takie udogodnienia, jak regulacja temperatury, minutnik czy dodatkowe sitka przeznaczone do gotowania na parze. Co więcej, do większości modeli dopasujesz wybrane akcesoria, nawet jeśli nie były uwzględnione w oryginalnym zestawie.

Kto powinien kupić szybkowar?

Szybkowar jest praktycznie niezbędny dla każdego, komu zależy na tym, żeby gotowanie było przede wszystkim szybkie i nie wymagało zbyt dużo pracy. Co więcej, jest to idealne urządzenie dla wszystkich wielbicieli zdrowej kuchni – przygotujesz w nim pyszne potrawy, które zachowają większość witamin i składników odżywczych, dzięki wykorzystaniu pary w procesie gotowania.

Szybkowar świetnie sprawdza się także w przypadku młodych mam. Nie dość, że same powinny odpowiednio się odżywiać, to jeszcze z pomocą tego urządzenia mogą zdrowo rozszerzać dietę maluszka.

Szybkowar spełni też oczekiwania osób pragnących dbać o środowisko naturalne – pomoże ci zmniejszyć zużycie prądu oraz wody. Jest również idealny dla każdego początkującego kucharza – nie ma możliwości przypalenia przygotowywanych w nim potraw, a Internet jest pełen prostych przepisów na smaczne dania, które ekspresowo przygotujesz w szybkowarze.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.