Ślub jest ceremonią, która łączy dwoje ludzi na całe życie. Miłość, wierność, uczciwość małżeńska – to wszystko przysięgamy sobie w jej trakcie. Jak sprawić, by te chwile zostały z nami na zawsze? Odpowiedź jest prosta: zdjęcia ślubne! Jednak kogo zatrudnić do ich wykonania? Jaki powinien być odpowiedni fotograf ślubny i na co zwrócić uwagę, by nie żałować naszej decyzji.

fotograf ślubny Profesjonalny fotograf ślubny – jedyny słuszny wybór

Uroczystość zaślubin to moment, w którym dwoje ludzi ślubuje sobie wierność aż do śmierci. Taki moment zdarza się więc tylko raz w życiu, w związku z czym wymaga odpowiedniej oprawy i upamiętnienia. Aby uwiecznić wszystkie emocje, które towarzyszą nam w tym dniu, warto zdecydować się na usługę fotografii ślubnej u profesjonalisty.

Dlaczego akurat profesjonalny fotograf ślubny, a nie ktoś z rodziny lub znajomych? Osoba bez doświadczenia w tej dziedzinie nie będzie w stanie wyłapać tych wszystkich momentów, które profesjonalny fotograf doskonale zna i wyczuwa. Decydując się na amatora, nie będziemy znali efektów, jakie mogą przynieść dane zdjęcia ślubne. Profesjonalista zaś dysponuje portfolio, z którym możemy, a nawet powinniśmy się zapoznać przed jego wyborem. W ten sposób zyskamy pewność, że wybrana usługa spełni nasze oczekiwania i stanie się pamiątką na długie lata, której nie będziemy musieli się wstydzić.

Oferta fotografii ślubnej: co w nią wchodzi?

Wielu osobom wydaje się, że każdy fotograf na wesele proponuje ten sam zakres usług w ramach fotografii ślubnej. Często niestety tak nie jest, z związku z czym jedną z pierwszych czynności, jakie należy wykonać przed zdecydowaniem się na daną usługę, jest sprawdzenie jej zakresu. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim, warto sprawdzić, jak długo będą wykonywane zdjęcia ślubne – od wyjścia z domu, poprzez urząd stanu cywilnego bądź Kościół, do tortu weselnego o godzinie 21, czy jednak trochę dłużej, np. od momentu rozpoczęcia przygotowań do godz. 1 w nocy? Zastanówmy się, które momenty tego ważnego dnia chcemy uwiecznić i weźmy je pod uwagę, decydując się na konkretne godziny w ramach usługi.

Ślubne usługi fotograficzne mogą obejmować nie tylko samą uroczystość i późniejszą zabawę, ale także dodatkowe sesje, wykonywane w inny dzień. Zależnie od wybranego pakietu, mogą się wśród nich znaleźć: sesja narzeczeńska oraz sesja ślubna plenerowa. Warto jednak pamiętać, że jest to dodatkowy koszt, zwiększający cenę całej usługi.

fotograf ślubny Umowa – gwarancja wykonania zdjęć ślubnych

Po przejrzeniu portfolio, ustaleniu zakresu i szczegółów usługi, a także domówieniu innych aspektów, należy podpisać z wybranym fotografem umowę. Umówienie się na nieformalną współpracę byłoby dużym błędem ze strony pary młodej, ponieważ nie daje żadnej gwarancji faktycznego wykonania usługi. Ustalona i określona w umowie fotografia ślubna daje pewność obu stronom – młodzi zyskują dokument potwierdzający wcześniejsze ustalenia, dający podstawę do ewentualnego egzekwowania niewywiązania się z niego, a fotograf zyskuje gwarancję pracy w danym terminie. Należy jedynie pamiętać, by podpisywaną umowę dokładnie przeczytać i upewnić się, że nie ma w niej zapisanych ustaleń, na które się nie zgodziliśmy. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając fotografa ślubnego? Dużą rolę odgrywa oczywiście również cena, ale warto być świadomym tego, że nie zawsze idzie ona w parze z jakością. Właśnie dlatego dobrze jest przejrzeć portfolio kilku wybranych profesjonalistów, porównać szczegółowy zakres usługi i ich ceny, a przekonamy się, co tak naprawdę się w nich zawiera. Tylko w ten sposób podejmiemy słuszną decyzję. Powodzenia!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.