Buntowniczki, obiekty westchnień, kobiety legendy. Kim tak naprawdę są? Jakie skrywają emocje? Odpowiedź na te pytania uchwycił Maximilian Ławrynowicz w  fotografii portretowej „Ikony” – kolejnej odsłonie Projektu Kobiety. To już szósta edycja wydarzenia artystycznego, którego twarzą w tym roku została Joanna Koroniewska.

Kobiety legendy, postrzegane jako awanturnice, skandalistki, ikony seksu. Budzące kontrowersje, jednoznaczne skojarzenia, nieszczęśliwe, ale odważne. Najnowsza wystawa fotograficzna „Ikony” to ukłon w stronę kobiecej niedoskonałości i nieoczywistości. Maximilian Ławrynowicz autor projektu oraz założyciel Fundacji Projekt Kobiety zabiera oglądających w podróż po życiorysach kobiet legendarnych, a także próbuje odnaleźć odpowiedź na pytanie, co było w nich takiego, że nie możemy o nich zapomnieć?

ikony

Olga Kalicka jako Agnieszka Osiecka 

„W tym roku postawiliśmy na kobiety legendy, okryte nutami tajemniczości, budzące kontrowersje. „Ikony” to nieoczywiste portrety kobiet, cenione, znane, ale tak samo kruche i wrażliwe. Ogromnie się cieszę, że kolejny raz zaufały nam tak wspaniałe osoby. Każda z nich ma wiele sukcesów na swoim koncie, każda z nich jest autentyczną kobietą, zbudowaną z emocji i prawdy. Nieprzypadkowo Olga Bończyk, czy Asia Koroniewska znalazły się na portretach w tej właśnie odsłonie wystawy” – mówi Maximilian Ławrynowicz.

ikony  ŁawrynowiczBarbara Kurdej-Szatan jako Hanka Ordonówna 

Być kobietą

Projekt Kobiety to flagowy projekt fundacji, który powstał na podwalinach cyklu fotograficznego o tej samej nazwie. Wystawę charakteryzuje zmienna stylistyka i tematyka, ale jeden motyw pozostaje niezmienny – wizerunek kobiety. Tegoroczna wystawa „Ikony” to już szósta odsłona autorskiego projektu Maximiliana Ławrynowicz. W poprzednich częściach fotograf ukazał portrety kobiet jako „Kobiety zbrodniarzy”, „Kobiety władzy”, „Piękno” czy „Biesy Polskie”. „Ikony” można oglądać w warszawskiej Hali Koszyki od 3 czerwca.  

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.