Balkon to spora wygoda dla mieszkańców wielkomiejskich osiedli. Jest namiastką tarasów i ogrodów, o które ciężko w nowoczesnym budownictwie i ulokowanych w centrum miasta budynkach. Ta stanowiąca przedłużenie lokum przestrzeń powinna zostać odpowiednio zaaranżowana. Jak atrakcyjnie i praktycznie urządzić niewielki balkon?

niewielki balkon

 

Balkon podobnie jak dom, czy mieszkanie, warto zaplanować tak, by był przestrzenią atrakcyjną, a przy okazji praktyczną. Podstawą jest odpowiednia posadzka, która musi radzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Doskonałym wyborem są więc płytki gresowe, które zachwycają trwałością oraz odpornością na mróz. Optymalnie, gdy są przy okazji antypoślizgowe, dzięki czemu zapewniają domownikom bezpieczeństwo, nawet w trakcie opadów.

Tak jak drzwi wejściowe do budynku – balkon również powinien być również odpowiednio zabezpieczony. Oprócz odpowiedniego zamka, czy wzmocnionej szyby, dobrze jest przemyśleć kwestię okrycia barierek, szczególnie gdy wśród domowników znajdują się dzieci lub niewielkie zwierzęta. W tym celu można zainwestować w maty osłonowe, które mogą posłużyć jako atrakcyjna obudowa balkonu. Dzięki tym w formie siatki możemy dyskretnie zabezpieczyć wszelkie luki, przy okazji ciesząc się większą prywatnością, gdyż sprytnie osłaniają przestrzeń przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Inną ciekawą opcją są osłony na balkon wykonane z bambusa, które efektownie się prezentują i przyczyniają się do wykreowania genialnej atmosfery wieczorową porą. Na balkonie nie może też zabraknąć oświetlenia. Można postawić na dekoracyjne kule, nowoczesne reflektory lub niewielkie, ale niesamowicie skuteczne propozycje wbijane do doniczek. Optymalnie, gdy wybierzemy modele solarne, które nie będą wymagały od nas organizacji zasilania.

 Balkon – czego nie może zabraknąć?

Jeśli balkon ma być dla nas przestrzenią do relaksu, nie powinno na nim zabraknąć odpowiednich mebli. Poranna kawa będzie najlepiej smakować przy niewielkim stoliku, który dobrze jest otoczyć wygodnymi, najlepiej składanymi krzesłami. Niewielki metraż nie jest przeszkodą w atrakcyjnej aranżacji – w takich warunkach najlepiej sprawdzą się wersje składane lub te w formie ław, służących jednocześnie jako praktyczne schowki. Dla ujednolicenia stylizacji dobrze jest je ozdobić miękkimi poduchami, które stylem i odcieniem uzupełniają zastosowane na barierkach maty osłonowe. Dobrym pomysłem są też wiszące huśtawki i hamaki, które w razie potrzeby można z łatwością odczepić i złożyć.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.