Chcesz się modnie ubrać, ale tworzenie stylizacji to dla ciebie wyzwanie? Wbrew pozorom większość ludzi nie ma wrodzonego talentu do kreowania efektywnych outfitów. Wymaga to wiedzy oraz praktyki. Oto kilka wskazówek, które pomogą w tworzeniu modnych stylizacji.

Jak się modnie ubrać i dobrze wyglądać?

Do modnego looku potrzebne są przede wszystkim modne ubrania, ale trzeba podkreślić, że to nie wszystko. Czasami nawet szafa pełna nowości nie jest gwarancją dobrego looku. Analogicznie, garderoba z ubraniami „starymi”, pozornie niemodnymi może być doskonałą bazą stylowych outfitów. Dlaczego? Ubrania trzeba umieć łączyć, a trendy wykorzystywać. Modne perełki nie są więc wszystkim. Dodatkowo byłyby niczym bez bazy.

Dobra baza

Osoby, które próbują swoich sił w tworzeniu modnych stylizacji, bardzo często nie doceniają ubrań prostych i bazowych. Zaliczyć można do nich przede wszystkim klasyczne T-shirty i bluzki basic, ale też zwykłe jeansy czy białą koszulę. Są to ubrania niezwykle uniwersalne, idealne jako tło do efektownych dodatków i modnych nowości. Za ich pomocą możesz stworzyć dziesiątki różnych stylizacji. Upewnij się zatem, że masz w szafie prostą klasykę, którą możesz uzupełnić oryginalnymi dodatkami. Dzięki temu tworzenie modnych outfitów będzie łatwiejsze.

Trendy – jak je śledzić?

Aby modnie się ubrać, trzeba również śledzić trendy. Ich znajomość umożliwia lepsze zrozumienie niektórych zależności, połączeń i mody w ogóle. Dzięki temu łatwiej jest dobrać poszczególne elementy tak, by stworzyć z nich stylizację w dobrym stylu. Tylko jak być na czasie? Istnieje na to kilka sposobów. Największe fashionistki powiedziałyby, że należy śledzić nowe kolekcje domów mody, ale dla większości osób jest to niepotrzebny zachód. Moda haute couture jest po prostu zbyt luksusowa, aby pozwolić sobie na nią na co dzień. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie kolekcji ulubionych marek oraz śledzenie cenionych influencerek modowych. To świetny sposób na znalezienie inspiracji i zorientowanie się, co jest aktualnie na topie.

Łączenie ubrań

Łącząc ubrania ze sobą, można kierować się kilkoma zasadami. Większość dotyczy wzorów oraz kolorystyki. Zdaniem stylistów look powinien bazować na jednym kolorze (wariacja na jego temat) albo na kontraście dwóch kolorów (np. czarny, biały). Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby dobierać ubranie ze względu na wzory. Przykładowo, jeśli masz koszulę w beżowe desenie, dobierz do niej spodnie w podobnym kolorze. Ponadto możesz regularnie używać ubrań basic, które pasują do wszystkiego. To pewniaki!

Dobrym pomysłem jest zakup gotowych kompletów

Dopasowanie ubrań do figury i urody

Tworząc stylizacje, trzeba pamiętać o tym, aby ubrania były dopasowane nie tylko do trendów, lecz również do figury oraz urody. Te dwie rzeczy są wbrew pozorom niezwykle istotne. Jeśli nie weźmiesz ich pod uwagę, możesz stworzyć bardzo modną stylizację i… bardzo niekorzystną. Szukaj więc ubrań i połączeń, które podkreślają twoje atuty (np. wąską talię, zgrabne nogi) oraz współgrają z twoją urodą (zimną lub ciepłą). Dzięki temu będziesz wyglądać dobrze, nawet jeśli twój look nie będzie najmodniejszy.

Robienie zakupów

Na koniec warto podkreślić, że o stylizacji należy myśleć już w momencie zakupów. Wtedy będziesz mieć gotowy plan i unikniesz sytuacji, w której cała szafa będzie pełna niepasujących do siebie ubrań. Pamiętaj też, aby szukać odzieży, którą możesz wykorzystać w wielu stylizacjach. Przykładowo – bluzka, która pasuje tylko do spodni w określonym kolorze, może być problematyczna. Takich ubrań lepiej unikać.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.