Styl rustykalny i boho mają wiele wspólnego. Oba motywy wzorują się naturą oraz prostotą, dlatego tak często są wykorzystywane jako motywy ślubne. Jeśli chcesz przekonać się, które zaproszenia ślubne boho i rustykalne wybrać, przeczytaj ten krótki poradnik. Dopasujesz je pod względem koloru, dodatków oraz wzoru grafik, aby pasowały do charakteru wesela.

Rustykalny styl a zaproszenia ślubne

Wesele w stylu rustykalnym to jeden z hitów tego sezonu. Wszystkie dekoracje nawiązują do natury, drewna, minimalizmu i klasycznych wzorów. Takie same są właśnie zaproszenia ślubne. Często wykorzystuje się w nich papeterię, a także jutowe sznurki. Warto stosować takie kolory i dekoracje, które kojarzą się z naturą. 

W stylu rustykalnym dominuje biel i zieleń pod każdą postacią. Mogą pojawić się też kolory ziemi. W odróżnieniu od stylu boho odcienie są bardziej przygaszone, naturalne i subtelne. Wszytko to tyczy się również zaproszeń, które wyglądają jakby były zrobione ręcznie. Wyróżnia je minimalizm, klasyka i naturalność.

Oto elementy charakterystyczne stylu rustykalnego:

  • naturalne materiały, w tym głównie drewno, len, wełna
  • przygaszone, stonowane kolory
  • rękodzieło (np. ręcznie wykonane koronki)
  • proste, klasyczne kształty.
Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym

Zaproszenia ślubne boho – czym się wyróżniają?

Styl boho można skojarzyć z romantyczną swobodą. W takim klimacie powinna być udekorowana sala weselna, w tym stoły dla pary młodej i gości. Jeśli chcesz dopasować zaproszenia, które będą pasować do takiego stylu, korzystaj z naturalnych materiałów. Można łączyć wiele faktur i struktur jednocześnie, ale nadal powinno to oddawać klimat delikatności oraz romantyzmu. 

W odróżnieniu od stylu rustykalnego tutaj jest większa swoboda. Nawet kolorystyka dekoracji, zaproszeń czy kwiatów nie jest tak przygaszona. Warto postawić na akcent w postaci fuksji, butelkowej zieleni, chabru, a nawet pomarańczy. Wiele ciekawych propozycji zaproszeń ślubnych boho możesz zobaczyć w drukarni artMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/zaproszenia-slubne-boho/.

Cechy charakterystyczne stylu boho:

  • kolory nawiązujące do natury (mogą być przygaszone lub jaskrawe)
  • swobodny charakter
  • zwiewne i naturalne materiały
  • motywy kwiatowe, florystyczne, a nawet tropikalne.
Zaproszenia w stylu boho

Które zaproszenia wybrać? Boho czy rustykalne?

Choć zaproszenia ślubne boho i rustykalne są do siebie bardzo podobne, niektóre drukarnie odróżniają te dwa style. To dlatego, aby jak najbardziej dopasować papeterię do innych dekoracji. Jeśli twoje wesele kieruje się bardziej w stronę rękodzieła, natury i sielskiego życia, to wybierz zaproszenia rustykalne. Charakteryzują się one klasycznym wykonaniem. Jest ci bliższa kultura hipisowska, zwiewne materiały, mocniejsze akcenty kolorystyczne czy pióra – może warto wybrać styl boho?

W obydwóch stylach warto wybierać motywy florystyczne, kwiatowe, a nawet rysunkowe. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się ekologiczne zaproszenia ślubne boho i rustykalne. Wykonane one są z recyklingowanego papieru. Koperty mogą nawiązywać do tektury, a dekoracje w postaci sznurków podkreślą naturalny charakter. 

Zaproszenia ślubne eko

Pamiętaj, żeby zaproszenia ślubne boho, rustykalne, nawiązywały do innych dekoracji. Warto dopasować je do planu stołów, winietek, kwiatów na sali weselnej czy też koloru wstążek na krzesłach. Stawiaj na naturalne materiały oraz wzory, które najbardziej ci się podobają. 

Jeśli połączysz styl boho i rustykalny z odrobiną elegancji, złota, a nawet kryształków czy geometrycznych kształtów – nie ma problemu. Motyw wesela może łączyć różne wzory. W końcu to uroczystość, podczas której goście mogą poznać też twoje upodobania i podziwiać charakter imprezy. Nie ma tu sztywnych reguł i zasad, ale warto pamiętać o spójności. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.