Ślub to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego starają się je zaplanować niemalże w każdym szczególe. Organizacja fotografa ślubnego to jedno z pierwszych zadań, z którymi mierzą się narzeczeni. Warto mieć swoją wizję reportażu ślubnego, by być zadowolonym z otrzymanego efektu. Szukacie inspiracji? Oto pomysły na zdjęcia ślubne od popularnych gwiazd i celebrytów.

FOT.-SZYMON-BOCZEK

Sesje ślubne, znane również jako sesje plenerowe, odbywają się zazwyczaj po weselu, rzadziej w trakcie trwania przyjęcia. Celem takiej sesji jest uwiecznienie szczególnych chwil związanych z tym wyjątkowym wydarzaniem, a także piękna i miłości pary młodej.

Możliwość stworzenia niezapomnianych wspomnień i profesjonalnych zdjęć w wyjątkowym otoczeniu wymaga jednak kreatywności. Sesja może być zorganizowana w różnych lokalizacjach, takich jak romantyczny ogród, piękna plaża, malowniczy park, zabytkowy budynek lub inne miejsce, które ma dla pary szczególne znaczenie. A jak wyglądają sesje ślubne gwiazd? Oryginalnych pomysłów nie brakuje.

Stylowa sesja Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska, znana wszystkim z takich seriali jak „Rodzinka” czy „M jak Miłość”, uznawana jest za polską ikonę stylu. Aktorka wyróżnia się nienaganną prezencją, ogromnym wyczuciem smaku, a każda stylizacja gwiazdy to istny „strzał w dziesiątkę”. Jej ślubna sesja jest kwintesencją jej stylu i stanowi potwierdzenie znanej maksymy, że piękno tkwi w prostocie.

Fot: Piotr Porębski/Metaluna, źródło VIVA

Moda na pierwszym planie

Karolina Pisarek to znana na całym świecie modelka, dlatego też motywem przewodnim ślubu i wesela była oczywiście moda. „Fashion wedding” okazał się niezwykle efektownym wydarzeniem, zaś sami państwo młodzi prezentowali się niczym z bajki, co potwierdzają przepiękne zdjęcia. Tym co dodaje im wyjątkowego uroku są przede wszystkim uśmiechy na twarzach zakochanych.

„Zrobienie dobrej sesji ślubnej to sztuka, która wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale także wyczucia, empatii i zrozumienia pary. Komunikacja jest kluczem do sukcesu – słuchanie i rozmowa z parą przed sesją pomaga w zrozumieniu ich oczekiwań, pomysłów i osobowości, co pozwala na stworzenie spersonalizowanej sesji” – mówi Joanna Hoc–Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, miejsca, w którym odbyło się już ponad 750 wesel. „Wybór odpowiedniej lokalizacji odgrywa ogromną rolę w kreowaniu atmosfery i nastroju sesji. W sesji ślubnej niezwykle istotne są także detale. Kwiaty, obrączki, dekoracje – to elementy, które tworzą magię tego wydarzenia” – dodaje.

Bardzo istotne jest miejsce wykonywania zdjęć ślubnych w szczególności, jeśli chodzi o zdjęcia plenerowe. Warto wykonać fotografie np. podczas zachodu słońca, wykorzystując tym samym piękne, naturalne oświetlenie.

Ślub w książęcym stylu

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle był bez wątpienia jednym z najgorętszych wydarzeń 2018 roku. Na to wydarzenie Meghan, w zgodzie ze swoim gustem, wybrała minimalistyczną, klasyczną kreację, która zarazem stała się inspiracją dla kobiet na całym świecie. W tym samym charakterze wykonano również sesję ślubną, w której obok pary młodej stanęli członkowie królewskiej rodziny, co wzbudziło zachwyt wielu rodzin, a jednocześnie stało się inspiracją wielu ślubnych fotoreportaży.

GETTY-IMAGES

Klasyka z pazurem

Gdy na Instagramie Agnieszki Kaczorowskiej pojawiło się jedno ze zdjęć ślubnych, które opatrzyła romantycznym podpisem: „Było piękniej niż w naszych najśmielszych marzeniach…” niemal 40 000 polubień świadczy o tym, że trudno się z tym nie zgodzić. Para młoda zdecydowała się na sesję ślubną w ukochanych Włoszech, których klimat uwieczniono na przepięknych fotografiach.

Sesje ślubne są niezwykłym sposobem pokazania miłości i szczęścia młodej pary. Zbiór niezapomnianych wspomnień zaklętych w pięknych fotografiach to pamiątka, do której para młoda będzie mogła wracać nie tylko podczas kolejnych rocznic, aby przypomnieć sobie ten wyjątkowy moment w swoim życiu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.