Na dobry nastrój składa się wiele aspektów. Człowiek jest szczęśliwy, jeśli nie odczuwa fizycznych dolegliwości, jest spełniony zawodowo i pod względem prywatnym oraz ma obok siebie ludzi, na których może liczyć. Jednak czynników wpływających na dobre samopoczucie jest o wiele więcej. Czasem miły dla ucha dźwięk, zapach kojarzący się z czymś przyjemnym, czy dotyk czegoś gładkiego może poprawić samopoczucie lub pomóc w jego utrzymaniu.

Dobre samopoczucie – jak czuć się dobrze z sobą samym?

Samopoczucie to subiektywna ocena, odnosząca się do aktualnego stanu ducha i ciała. Wpływa na nią choćby zdrowie i kondycja, ale również czynniki takie jak poziom stresu. Dobre odżywianie się, uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, utrzymywanie kontaktów społecznych i spełnienie na polu zawodowym czy prywatnym łącznie powoduje dobrostan.

Z drugiej strony złe samopoczucie nie jest wyłącznie wynikiem stresu, przeciążenia organizmu czy choroby. Wynika z wielu elementów składowych, których katalog dla każdego z nas może być zupełnie inny. Bardzo ważne dla oceny tego, jak się czujesz jest długość i jakość snu, odpoczynek i czy czas spędzony na świeżym powietrzu. Jak zatem poczuć się lepiej?

Zadbaj o to, jak czujesz się na co dzień!

Sposobów na dobre samopoczucie jest wiele. Poznaj te, które są naprawdę skuteczne! Przede wszystkim nie przemęczaj się i relaksuj, kiedy czujesz że twój organizm tego potrzebuje albo wręcz wymaga. Unikaj stresu, nerwowych sytuacji i poczucia presji. Znajdź najlepszy sposób na odpoczynek. Dla jednych będzie to spacer po parku, piknik w lesie albo zwyczajnie odpoczynek na łonie natury. Dla innych dobry film na DVD, wieczór we dwoje z kolacją przy świecach albo spotkanie towarzyskie. By poczuć się lepiej, możesz także pomyśleć o prezencie dla samego siebie. Zestaw prezentowy ze świecą zapachową czy z kulami do kąpieli i aromatycznym balsamem to tylko jedne z wielu propozycji w tym zakresie. Na dodatek pachnące kosmetyki czy produkty służące odświeżaniu wnętrz powodują, że kreujesz dobrą atmosferę w swoim domu. Co ciekawe, odczucia zapachowe mogą ukoić twoje nerwy i poprawić humor.

Wpływ na to, jak się czujesz mają również pory roku. Czy zauważyłeś, że w okresie przed świętami Bożego Narodzenia odczuwasz radosne podniecenie? Czekasz na wigilię w gronie rodziny czy na rozpakowywanie prezentów i pisk radości swoich dzieci przy takich okazjach. Możesz wówczas wzbudzić pozytywne emocje dzięki podarunkom dla swoich bliskich. Mogą to być zestawy kosmetyków, czekoladki czy kolekcja herbat lub kalendarz adwentowy 2022.

Grunt to nie dać się stresowi i dobrze czuć się samemu ze sobą. Nie unikniesz w życiu kłopotów i zmartwień, ale możesz podjąć odpowiednie kroki do tego, by twoje samopoczucie w danej chwili było jak najlepsze. Kształtują je wrażenia zmysłowe i etap życia, na którym się znajdujesz. Idź w dobrym kierunku, a powinno być tylko lepiej.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.