Otyłość to problem, który dotyczy coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, stres czy brak aktywności fizycznej to tylko kilka z przyczyn nadwagi. Aby poprawić swoją formę i pozbyć się zbędnych kilogramów należy zmienić swoje codzienne nawyki. Pomocne mogą się również okazać tabletki na odchudzanie.

Osoby, które zmagają się z nadwagą, coraz częściej decydują się na preparaty na odchudzanie. Na rynku pełno jest produktów w formie tabletek czy napojów, które mają za zadanie przyspieszyć pozbycie się zbędnych kilogramów. Czy takie tabletki rzeczywiście są jednak skuteczne?

Co zawierają tabletki na odchudzanie?

Preparaty wspomagające odchudzanie najlepiej kupować w aptece. Wtedy mamy największą szansę na to, że będzie to produkt najwyższej jakości, farmaceuta pomoże też dobrać odpowiedni produkt w zależności od potrzeb. Wybierając preparat na odchudzanie, warto spojrzeć na przykładowy ranking tabletek na odchudzanie, aby ułatwić sobie wybór najlepszego produktu. Aby tabletki były skuteczne i pomogły w walce ze zbędnymi kilogramami, a jednocześnie były bezpieczne dla organizmu, muszą one mieć odpowiedni skład. W preparatach na odchudzanie znajdziemy przede wszystkim takie składniki jak L-karnityna, odpowiedzialna za przesyłanie kwasów tłuszczowych, CLA czyli kwas linolowy, który wykorzystuje tłuszcz jak źródło energii oraz HCA, czyli kwas hydroksycytrynowy, który zatrzymuje proces gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Kolejne dwa ważne składniki to efedryna oraz kofeina, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a także pobudzają i zmniejszają zmęczenie. Ich działanie opiera się na stymulacji procesów metabolicznych, co wpływa na większe tempo pozbywania się zbędnych kilogramów. Bardzo ważne jest również, żeby produkt zawierał składniki redukujące apetyt, takie jak błonnik, chrom czy pektyny roślinne. Trzecia grupa produktów to te ograniczające wchłanianie węglowodanów i tłuszczów, które zawierają w swoim składzie m.in. chitynę, która pomoże obniżyć cholesterol oraz zredukować wagę, zieloną herbatę, która ograniczy wchłanianie cukrów oraz fasolaminę, która ogranicza przyswajanie skrobi. W zależności od rodzaju i składu suplementu może on wykazywać różne działanie.

Czy leki na odchudzanie są skuteczne?

Tabletki odchudzające niewątpliwie mają wiele zalet. Pobudzają organizm do wytwarzania ciepła, a tym samym do lepszego i skuteczniejszego spalania tłuszczu, a także przyspieszają metabolizm, blokują wchłanianie tłuszczy, węglowodanów i cukrów oraz kontrolują apetyt. Oprócz szybszego spalania tkanki tłuszczowej produkty na odchudzanie usprawniają pracę niektórych narządów, a także pobudzają i zmniejszają zmęczenie. Warto jednak podkreślić, że nawet dobre, skuteczne leki na odchudzanie nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej i dobranej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Preparaty dostępne w aptekach jedynie wspomagają utratę wagi. Oczyszczanie organizmu i odchudzanie będzie skuteczniejsze, jeżeli procesy te będą wspierane przez włączone do diety suplementy.

Wybierając środki na odchudzanie, należy przestrzegać zasad ich dawkowania oraz pić dużo wody. Warto także uzupełniać codzienną dietę o witaminy A, D i E, gdyż niektóre tabletki na odchudzanie mogę zmniejszać ich wchłanianie. Warto pamiętać o tym, że przed zastosowaniem tabletek odchudzających konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą, gdyż tabletki mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami lub suplementami. Co ważne, produkty na odchudzanie mogą przyspieszać akcję serca lub wywoływać wzrost ciśnienia tętniczego, z tego powodu nie powinny z nich korzystać osoby ze schorzeniami układu krwionośnego i w podeszłym wieku.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.