Tematów do rozmowy w aplikacjach randkowych jest wiele, jednak potencjalni randkowicze często podążają schematem – bywają one dość ogólne i powtarzalne. Choć pytania o plany na weekend odgrywają pewną rolę w poznawaniu kogoś online, określenie, czy między dwiema osobami zaiskrzy, wymaga bardziej intymnej i skłaniającej do refleksji rozmowy. A zatem, o co warto zapytać przed randką, by poczuć, że to ta właściwa osoba?

przed randką

Według badania przeprowadzonego przez Badoo – jedną z aplikacji randkowych w Polsce – prawie połowa internetowych randkowiczów (40%) musi udać się średnio na 5 randek, zanim spotka kogoś, z kim poczuje chemię. Rekordzista biorący udział w badaniu był aż na 63 randkach, podczas których nie poczuł, żeby zaiskrzyło z żadną ze spotkanych osób. Co więcej, zaledwie 18% randkowiczów uważa, że bardzo łatwo jest wyczuć, czy z kimś zaiskrzyło, gdy rozmawiają w aplikacji lub serwisie randkowym. A gdyby był sposób, żeby sprawdzić czy dana osoba jest dla nas i warto się z nią spotkać w realu?

Perri Schneider, ekspert od randek, która w swojej pracy koncentruje się wyłącznie na aplikacjach randkowych i pracuje z klientami w każdym wieku, każdej płci i orientacji seksualnej, przygotowała zestaw pytań, które warto zadać podczas internetowej rozmowy, aby sprawdzić, czy między rozmówcami pojawia się chemia i czy kolejny krok w postaci randki, to na pewno dobry pomysł.

Test z chemii przed randką

  • Sprawdź, co przyciąga uwagę: „Co przykuło twoją uwagę do mojego profilu?”.

Dlaczego to działa: To zalotne pytanie jest świetnym sposobem na sprawdzenie, dlaczego jesteś dla kogoś atrakcyjna(y). Dzięki niemu rozmówca może sprawić ci komplement, który możesz odwzajemnić, mówiąc o tym, co podoba ci się w jego (jej) profilu – od świetnego gustu muzycznego po słodkie zwierzątko.

  • Zachęć do rozmowy: Gdybyś miał mówić na jeden temat non stop przez 20 minut albo wygłosić TED Talk, o czym by to było?”.

Dlaczego to działa: Czujemy chemię, kiedy rozmowa sama się toczy. Pytanie partnera o temat, który jest bliski jego sercu, pomoże wam obojgu wejść w rytm rozmowy i pozwoli dowiedzieć się więcej o tym, co was kręci.

  • Poproś o radę: „Szukam rekomendacji na temat (coś, co cię interesuje) – czy masz jakieś sugestie?”.

Dlaczego to działa: Chemia wymaga pewnego stopnia podobieństwa i wspólnej płaszczyzny, więc prośba o polecenie czegokolwiek, od lokalnych kawiarni po nowe seriale, pomaga dowiedzieć się, jakie macie wspólne zainteresowania i sprawia, że druga osoba czuje się doceniona. Możesz nawet spróbować zapytać o coś już w opisie swojego profilu, prosząc o rekomendacje dotyczące czegoś, co uwielbiasz.

  • Odkryj jego (jej) porażki: „Opowiedz mi o swojej największej podróżniczej porażce”.

Dlaczego to działa: Dobra rozmowa o porażce przełamuje lody, daje okazję do śmiechu i odrobiny autoironii. Pozwala także odkryć, jak sobie radzi druga osoba, gdy sprawy idą źle.

  • Przygotuj się na pierwszą randkę: „Jaka była twoja najlepsza pierwsza randka?”.

Dlaczego to działa: Pytanie o doświadczenia z poprzednich randek może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale to świetny sposób na sprawdzenie czy między wami iskrzy. Dzięki temu rozmowa nabiera rumieńców, dowiadujesz się, co druga osoba lubi robić i możesz zaplanować coś jeszcze lepszego na pierwsze spotkanie.

  • Porozmawiaj przez telefon: „Zabieram się za obiad, chcesz dotrzymać mi towarzystwa, kiedy będę gotować?”.

Dlaczego to działa: Chemia w głosie jest prawdziwa! Po spędzeniu trochę czasu na czacie, rozmowa przez telefon to świetny kolejny krok przed spotkaniem w realu. Dzwonienie do kogoś w trakcie wykonywania jakiejś czynności, która ma określone ramy czasowe (np. robienie obiadu lub spacer) daje również możliwość ucieczki, jeśli nie idzie zbyt dobrze.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.