Związek jest relacją, która wymaga otwartości, szczerości i stałego kontaktu. Wpływa na nasze codzienne życie i samopoczucie. Związki potrafią dodać nam skrzydeł, ale również je podciąć. Niestety, wiele wskazuje na to, że w Polsce nie jesteśmy specjalistami od stałych związków – według Głównego Urzędu Statystycznego tylko w 2020 roku doszło do 51.164 rozwodów. Jakie są przyczyny rozpadu związków i kim jest Haxter? 

haxter

„Nie dopasowaliśmy się charakterami” to najczęstsza argumentacja rozwodników. Oczywiście, nie w każdym przypadku ma miejsce taka sytuacja. Jednak większość powodów rozstań sprowadza się do tego stwierdzenia. W nim może zawierać się wszystko. Po głębszej analizie można jednak wyróżnić kilka najczęstszych przyczyn rozpadów związków. Należą do nich m.in.: brak poczucia bezpieczeństwa, nieinteresowanie się partnerem, popadanie w skrajności albo brak rozmowy o własnych potrzebach. Wiele z tych czynników jest ze sobą powiązanych i jeden powód wynika z drugiego. Brak rozmowy o emocjach i potrzebach skutkuje niezrozumieniem drugiej osoby, a to prowadzi do braku bezpieczeństwa. Te powody mają jeden wspólny fundament – brak własnej świadomości, która na dłuższą metę, jest kluczowa w budowaniu zdrowej relacji.

Świadomość kluczem do szczęśliwego związku?

Świadomość jest jedną z podstaw w związku. Razem ze szczerością i uczuciem miłości tworzy fundament zdrowej relacji. Jest związana z wiedzą o sobie i chęcią rozumienia procesów poznawczych, które mają miejsce w relacji. Mówiąc prościej, trzeba być świadomym swoich potrzeb oraz zainteresowanym swoim partnerem. Mieć ochotę zgłębiać jego zachowania, emocje i sposoby reakcji.  Związek, w którym obie strony są świadome siebie oraz partnera, ma znacznie większą szansę na sukces. Taka relacja ma przestrzeń na ciągłą pracę i doskonalenie się. O takim podejściu do związków mówi Dawid Świstek –  twórca internetowy, który stworzył pojęcie Haxtera, wpisujące się w założenia świadomego związku: 

„Kluczem do szczęśliwego związku jest świadomość. Często związki nie mają porządnego fundamentu. Natomiast, jeżeli obie strony są świadome swoich potrzeb oraz emocji, i następuje wymiana tych informacji, ta relacja jest po prostu silna. Gdy jesteśmy świadomi, stajemy się ciekawi siebie, obserwujemy swoje zachowanie, staramy się zrozumieć drugą stronę i zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego ta osoba się tak zachowała?”. W świadomości w związku chodzi również o dostrzeganie własnych błędów i umiejętność ich poprawy. Taka postawa pozwala na samodoskonalenie siebie, dzięki czemu związek na tym korzysta.”

Kim jest Haxter?

Haxter to świadomy mężczyzna. Patrzy szeroko na świat i jest w stanie dostrzec prawdę o rzeczywistości bez ulegania własnym emocjom. Ma swoje zdanie i nie popada w skrajności. Kluczową cechą Haxtera jest jego podejście do relacji z kobietami. Chce je zrozumieć i dobrze poznać, aby cały czas rozwijać związek. Haxter buduje trwałe relacje dzięki świadomości swoich potrzeb i emocji. Haxterskie podejście pokazuje, jak można rozmawiać otwarcie o emocjach i jednocześnie być męskim.

Dawid Świstek założył profil na TikToku @polski_haxter w marcu 2021. Zaczął dzielić się swoimi przemyśleniami na temat relacji damsko-męskich. W zaledwie 2,5 miesiąca zbudował wokół swojej marki społeczność 100.000 osób chcących budować świadomie związki, a jego filmy zostały odtworzone ponad 62.000.000 razy. Oglądają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą coś zmienić w swoich związkach. Obserwując historie swoich odbiorców, doszedł do wniosku, że w Polsce brakuje pojęcia określającego świadomego mężczyznę, zaangażowanego w swój związek. W ten sposób powstało pojęcie Haxter.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.