Festiwal Sztuki Iluzji to impreza rodzinna, obfitująca w magię i mnóstwo dobrej zabawy. Jeśli więc w najbliższy weekend, od 15 do 17 lipca, będziecie gdzieś w pobliżu Warszawy albo Lublina, zróbcie sobie i dzieciom przerwę na czarodziejskie sztuczki.

Festiwal Sztuki Iluzji
przechylony domek na Farmie Iluzji

Festiwal Sztuki Iluzji to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Organizatorem  jest Park Edukacji i Rozrywki – Farma Iluzji. Kto tam był, wie, że to miejsce wyjątkowe, w którym rzeczy niemożliwe stają się możliwe. To również jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji. Miejsce ma certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wiele nagród na koncie, w tym prestiżową nagrodę: Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

Niedawno Farma Iluzji zdobyła również tytuł najlepszego parku rozrywki 2022 roku według rankingu portalu dzieckowpodrozy.pl. Decydujące znaczenie miała kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych, edukacji podanej w przyjaznej formie oraz miejsca do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Farma zlokalizowana jest bowiem w Dolinie Rzeki Okrzejki w otoczeniu ogromnych lasów, w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem.

Trzydniowe atrakcje Festiwalu 

Festiwal Sztuki Iluzji odbędzie się na Farmie w dniach 15 – 17 lipca. Trzydniowy program festiwalu przewiduje wiele atrakcji, z których część odbędzie się w ogromnym namiocie cyrkowym.

„Pierwszy dzień Festiwalu będzie należał do osób, z którymi pracujemy na co dzień i które dały Farmie Iluzji wiele serca i wspierały nas w trudnych chwilach. Są to Maciej Pęda i Patrycja Lipińska: dzień rozpoczynamy występem uwalniającego się z kaftana Kacpra Mysiorka, natomiast zakończymy go robiącym wielkie wrażenie występem znanego szerszej publiczności z zupełnie innej strony, bo z serialu Na Wspólnej, Wojciecha Rotowskiego” – informuje Dominik Centka, Wiceprezes Zarządu. „W sobotę planujemy dzień z kid performerami, którzy mają programy dla dzieci. Będą to m.in. Pan Magiczny, Marta Julia Skoczek oraz niezwykły tik-tokerowiec Pan Buźka. Na niedzielę planowany jest wielki finał oraz duża iluzja w wykonaniu arcymistrza Łukasza Granta. Oprócz tego przewidziane są spotkania z artystami, możliwość uzyskania autografów i poznania ich osobiście” – dodaje.

W trakcie trwania Festiwalu goście będą mogli skorzystać z innych atrakcji dostępnych na Farmie Iluzji (bez dodatkowych opłat). Latająca Chata Tajemnic, czyli przechylony domek z krzywą grawitacją, muzeum iluzji, jedyna w tej części Polski opuszczona kopalnia złota czy tunel zapomnienia – to tylko kilka z najbardziej popularnych rozrywek na Farmie. Ponadto na terenie parku znajdują się również strefy wypoczynku na świeżym powietrzu, gdzie można zregenerować się i odpocząć. Szczególnie polecamy otwartą w tym sezonie piaszczystą Strefę Ochłody z leżakami plażowymi, basenem i brodzikiem. Zapowiada się gorący weekend, więc przyda się chwila relaksu ze stopami w piasku albo w wodzie. 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.