Gdy zależy nam na czasie, bo przesyłka powinna dojść jak najszybciej, nie mamy ani chwili do stracenia. Wtedy warto wiedzieć, jak szybko wysłać paczkę.
Zacznijmy może od tego kluczowego pytania: Co to właściwie znaczy szybko wysłać paczkę? Dla jednych szybki kurier to taki, który szybko dociera do adresata. Dla innych szybka paczka to taka, którą można szybko nadać. I co to właściwie znaczy szybko nadać? Że można ją nadać w biegu, załatwiając wszystko po drodze? A może, że da się ją nadać dosłownie w biegu, spędzając na samym wysyłaniu naszej szybkiej paczki mniej niż minutę? Na szczęście na wszystkie te wersje jest odpowiednie rozwiązanie, by szybko wysłać paczkę.
Szybka paczka z paczkomatu
Jeżeli szybka paczka to możliwość nadania paczki po drodze do szkoły/pracy/domu bez potrzeby wcześniejszego przygotowania, to możesz nadać przesyłkę bezpośrednio w paczkomacie. Co prawda nie w każdym, ale to można sprawdzić na stronie InPostu albo po prostu przechodząc obok paczkomatu. Natomiast sama procedura nadania jest już bardzo prosta. Na ekranie paczkomatu wybierasz opcję “Nadaj paczkę”, a następnie określasz gabaryt paczki (przemyśl to wcześniej, żeby paczka weszła do wybranej skrytki). Dalej podajesz numer telefonu swój i odbiorcy, a na koniec wybierasz Paczkomat, do którego chcesz nadać paczkę. Potem już postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie (możliwe, że zostaniesz poproszony o adres e-mail). Za przesyłkę możesz zapłacić kartą (jeżeli twój Paczkomat obsługuje płatności kartą) lub Blikiem. Po uiszczeniu opłaty otworzy się odpowiednia skrytka. Wystarczy wsadzić do niej paczkę i zamknąć drzwiczki. I tyle. Potwierdzenie dostaniesz mailem. Świetny sposób na nadanie spontanicznej szybkiej paczki.
Szybki kurier on-line
Dla tych, którzy nie chcą stać przy paczkomacie (rozumiem, zima jest, palce marzną przy obsłudze ekranu dotykowego, na głowę pada marznąca mżawka) InPost oferuje opcję Szybkie Nadania, dostępną z dedykowanej strony internetowej. Po wejściu na tę stronę znajdziesz prosty formularz, w którym wybierasz formę przesyłki (oprócz przesyłek paczkomatowych dostępny jest także szybki kurier) i gabaryt (znowu, zwróć uwagę czy się zmieści) oraz paczkomat nadawczy (i odbiorczy jeżeli wysyłasz do paczkomatu). Następnie podajesz dane swoje i odbiorcy (w przypadku przesyłki paczkomatowej to tylko nazwisko, e-mail i nr telefonu, w przypadku szybkiego kuriera trzeba oczywiście podać dokładny adres odbiorcy). Po prawej stronie będziesz przez cały czas będziesz widzieć okienko z podsumowaniem twoich wyborów i wynikającą z niego ceną. Po zaakceptowaniu regulaminu i uiszczeniu opłaty przelewem on-line możesz wydrukować etykietę nadawczą. Naklejasz etykietę na paczkę i udajesz się do paczkomatu, gdzie wystarczy, że zeskanujesz kod z etykiety i wsadzisz paczkę do skrytki, która się otworzy. Samo nadanie paczki w paczkomacie zajmie ci mniej niż minutę.
Kurier lokalny dostarcza najszybciej
Jeżeli natomiast szybki kurier to dla ciebie taki, który najszybciej dociera do celu, to rozwiązaniem dla ciebie jest kurier lokalny. Jest to oferowana przez InPost usługa polegająca na dostarczaniu przesyłek od drzwi do drzwi w tym samym dniu roboczym w obrębie miasta. Dostępna jest w obszarze administracyjnym Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina i Rzeszowa, jak również w promieniu 30 km od granic administracyjnych tych miast. Kurier lokalny przyjmuje przesyłki o wadze do 30 kg i dostarcza je w ciągu 5 lub 2 godzin (zależnie od wybranej opcji i godziny nadania). Jeżeli bardzo ci się spieszy, to na terenie miasta dostępna jest także usługa, w ramach której kurier jedzie prosto od nadawcy do odbiorcy. To jest bardzo szybki kurier dla tych, którym się bardzo spieszy.