Czy pielęgnacja skóry według znaków zodiaku to dobry pomysł? Nie wiemy na pewno, czy taki horoskop się sprawdzi, ale na pewno będzie przyjemny.

Tekst: Joanna Zaguła

W gwiazdy patrzyli już Babilończycy i podobno umieli się tam doczytać wielu informacji o przyszłości. Wiedzę tę odziedziczyli po nich starożytni Grecy. I jak wiemy, oni mieli dużo lepszy PR, więc dzięki rozprzestrzenianiu się kultury helleńskiej, czytanie z gwiazd stało się popularne w całej Europie.

Zodiak to z greckiego… „krąg zwierzątek”! Oznacza on wyobrażony okrąg na nieboskłonie, w po którym wykonuje wędrówkę widoczne z Ziemi Słońce. Na tej linii leży 12 (lub 13 według innych) gwiazdozbiorów, które przyporządkowano okresom w roku. Jeśli urodzisz się w tym okresie, gdy Słońce się tam znajduje, zyskujesz jednego z zodiakalnych patronów.

Jakie znaczenie ma to, że urodziliśmy się danego dnia i o jakiejś konkretnej godzinie? Pewnie żadne. Ale jednak, gdy słucha się o cechach przedstawicieli różnych znaków zodiaku, to można uwierzyć, że coś w tym jest. No bo moja babcia była niezwykle uporządkowana Panną, mama jest wybuchowym Bykiem, w podstawówce miałam zupełnie szaloną koleżankę spod znaku Bliźniąt, a sama jestem ironicznym Skorpionem. Może nie warto ustawiać swojego życia według horoskopów, ale trochę zabawy tą wiedzą na pewno nam nie zaszkodzi. Dziś zastanawiamy się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry według znaków zodiaku. Zobaczcie co kupić znajomym spod danego znaku lub jak uszczęśliwić siebie.

Koziorożec jest trochę egzaltowany, a oprócz tego ambitny, i elegancki. Taki z niego arystokrata. Przyda się mu klasyczna czerwona szminka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez M·A·C Cosmetics (@maccosmetics)

 

Wodnik to uduchowiony, wyjątkowy indywidualista. Zwariuje, gdy zobaczy zestaw do samodzielnego komponowania kosmetyków. Bo będzie to w zgodzie z jego naturą eksperymentatora i z Matką Naturą, która jest dla niego ważna.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez ECOSPA Surowce kosmetyczne (@ecospa.pl)

 

Ryby przeżywają dużo, ale w środku, są milczące i emocjonalne. To orędownicy twórczego chaosu, niezorganizowani artyści. Dobry dla nich jest hydrolat, bo sprawia trochę przyjemności, ale nie ma przy tym żadnego wklepywania i innych trudności.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Soap Workshop (@soap_workshop)

 

Baran znany jest z ognistego temperamentu. Brak mu cierpliwości i łatwo się denerwuje. Na szczęście na krótko. Przyjemność sprawi mu jakiś kwas do twarzy, który daje szybki efekt odmłodzenia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Ordinary, NIOD, & more. (@deciem)

 

Byk lubi ładne rzeczy, otacza się wysmakowanymi przedmiotami i nie stroni od fizycznego kontaktu. Idealny dla niego jest jadeitowy roller do twarzy – dla dekoracji i przyjemności.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez GLOW SHOP (@glowshop.pl)

 

Bliźnięta są aktywne i trudno im usiedzieć w miejscu, nie potrafią się też zdecydować na jeden produkt. Dlatego niech stawiają na takie „wszystko w jednym” albo na witaminowy booster, który można dodać do jakichkolwiek innych kosmetyków.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez re.power your beauty (@resibobynature)

 

Rak to domator, lubi czuć się bezpiecznie, wygodnie przytulnie. Podpasuje mu olejek do aromaterapii albo kule do kąpieli, które sprzyjają relaksowi w domowym zaciszu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez LUSH UK (@lush)

 

Lew jest ambitny, dumny i chętny do działania, czasem egoistyczny, lubi być w centrum uwagi. Chętnie zrobi sobie selfie w śmiesznej maseczce w koreańskim stylu. Ucieszy go też maska do rąk – pretekst, by przez chwilę nic nie robić i zajmować się tylko sobą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez JEJU (@o_jeju)

 

Panna mistrzowsko ogarnia, ciągle sprząta, jest zaradna, martwi się o wszystkich. Dlatego kup jej krem do rąk, niech je ukoi po pracy. Ale koniecznie ekologiczny, bo martwi się też o planetę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jan Barba | Natural Cosmetics (@janbarbanatura)

 

Waga lubi równowagę, unika konfliktów, jest towarzyska i lubiana. Raczej nie przepada za nowymi rozwiązaniami, ale lubi luksus. Coś dla niej to dobrej jakości krem do twarzy, taki z górnej półki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MOKOSH Cosmetics (@mokoshcosmetics)

 

Skorpion bywa złośliwy i podejrzliwy, rozpamiętuje wszystko, a to potrafi być bardzo stresujące. Ważna jest dla niego cielesność i erotyka. Świetnie sprawdzi się tu więc olejek do masażu. Dla relaksu albo czegoś więcej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mydlarnia Cztery Szpaki (@4szpaki)

 

Strzelec uwielbia nowości, ma mnóstwo energii i odwagi. Kup mu coś, czego jeszcze nie ma – krem na bazie alg morskich, chińskie banki do masażu, olejek z bursztynem, chętnie spróbuje wszystkiego, co dziwne.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Hagi Cosmetics (@hagicosmetics)

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.