Większość z nas przekonana jest, że wraz z wiekiem wzrok może się jedynie pogarszać, natomiast poprawić go można tylko dzięki noszeniu okularów. Nic bardziej błędnego! Otóż wzrok można poprawić dzięki systematycznym ćwiczeniom jogi dla oczu.

 

Krok 1 – Rozluźnienie

Przed przystąpieniem do ćwiczeń delikatnie wymasuj przez 20 – 30 minut skórę twarzy. Szczególnie ważne są dość często napięte miejsca wokół brwi. Potem przejdź do masażu szyi. Najlepiej w tym celu położyć się i delikatnie obydwoma dłońmi dotykać i ugniatać szyję.

 

Krok 2 – Krążące oczy

Po tym rozluźniającym wstępie możesz zacząć zajmować się oczami. Na samym początku usiądź i poruszaj oczami na boki, do góry, na dół. Następnie wykonaj krążenia gałkami ocznymi przy zamkniętych powiekach. Te ćwiczenie poprawią elastyczność oraz wzmocnią mięśnie wokół oczu, a tym samym pomogą wygładzić twoje zmarszczki.

 

Krok 3 – Świat nosem malowany

Następnie usiądź lub stań prosto, oddychaj głęboko, rozluźnij ramiona i kark. Wyobraź sobie, że twój nos to malarski pędzel, za pomocą którego możesz malować najbardziej finezyjne obrazy. Na początku zacznij nim obrysowywać kontury pokoju, okno i meble. Potem namaluj nim wazon z kwiatami, fotel, akwarium lub… cokolwiek chcesz. Teraz przedmioty, które namalowałaś z otwartymi oczami, pomaluj z zamkniętymi. Co jakiś czas sprawdzaj (otwierając oczy), czy twój pędzel maluje tak, jak ty sobie tego życzysz. Możesz powtórzyć ćwiczenie kilka razy na przemian z zamkniętymi i otwartymi oczami.

 

Krok 4 – I nastała ciemność

Wykonując następne ćwiczenia, zakryj oczy dłońmi, nie dotykając powiek, po czym staraj się sobie wyobrazić czerń. Najlepiej ćwiczenie to wykonywać w wygłuszonym i ciemnym pokoju. Po jego zakończeniu powinnaś poczuć się zrelaksowana i wypoczęta.

 

Krok 5 – Ciemno – jasno

Jeżeli już znudzi ci się kroczenie w ciemności, można zacząć zmierzać ku jasnej stronie.  W tym celu prezentujemy ci kolejne ćwiczenie – mruganie – które pomoże ci usunąć napięcie oczu. Mruganie dodatkowo rozluźnia zmarszczki oraz pozwala spojrzeniu na płynny ruch z jednego obiektu na inny. Mrugać powinnaś nie za szybko, bez wysiłku, całkowicie otwierając oczy.

 

Droga Republikanko, jeżeli będziesz wykonywała taki zestaw ćwiczeń codziennie, koniecznie podziel się z nami na forum swoimi spostrzeżeniami. Czekamy na twoje opinie pod artykułem.

 

Tekst: Fittness Autorithy
www.fitnessauthority.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.