Nowe technologie to nieskończone możliwości komunikacyjne i organizacyjne. Dzięki milionom spersonalizowanych funkcji stają się niewidocznym asystentem, który stanowi wsparcie w niemal każdej sferze życie. Jak aplikacje mobilne i usługi dostępne online mogą pomóc efektywnie łączyć życie prywatne z zawodowym? Oto pięć krótkich rad.

aplikacje super rodzica

1.      Planuj z wyprzedzeniem

Często to nie tylko nadmiar obowiązków, a brak odpowiedniej organizacji czasu jest przyczyną ciągłego przekraczania „deadlineów”, spóźnień i zmęczenia. Nowoczesne urządzenia mobilne znacznie wykraczają poza zwykły telefon służący do dzwonienia i odbierania sms-ów. Dzięki dostępnym na rynku aplikacjom, można przekształcić je w prawdziwe „centrum dowodzenia”, które połączy w sobie funkcje organizacyjne i logistyczne. W profesjonalnych planerach z łatwością uzupełnisz wszystkie obowiązki, ustalisz priorytet działań i zaplanujesz drogę, która efektywnie poprowadzi Cię przez cały dzień.

2.      Nie bój się nowości

Usługi online wkraczają coraz śmielej w życie codzienne.  Pozwalają oszczędzić czas i wyzwolić się od czynności, które, choć niezbędne, są żmudne i męczące. Dotychczas kupowanie w sieci ograniczało się głównie do rezerwacji biletów przez Internet i okazjonalnych nabytków książek na portalach aukcyjnych. Tymczasem wiele hipermarketów oferuje klientom usługę zakupów online z dostawą do domu. W ostatniej chwili okazało się, że zabrakło mleka lub orientalnej przyprawy do misternie przygotowywanego dania? Mozolne wędrówki wśród sklepowych półek i dźwiganie kilogramów przez kilka pięter mogą z łatwością zostać zastąpione kilkoma kliknięciami myszy w domowym zaciszu, a świeże zakupy znajdą się w lodówce już po godzinie. Wybór najlepszej oferty zapewnią internetowe porównywarki cen, które stale monitorują ofertę wielu sklepów i po wyborze najodpowiedniejszego produktu, automatycznie przekierują do wybranej witryny.

3.      Bądź w stałym kontakcie

Media społecznościowe to nowoczesny i niezawodny kanał komunikacji. Początkowo służące do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, obecnie są ważnym narzędziem marketingowym i społecznym – znajdują zastosowanie również w edukacji. Coraz więcej szkół wybiera nowatorskie rozwiązania wykorzystujące komunikację online, takie jak e-Dziennik, które umożliwiają stałe monitorowanie szkolnej aktywności ucznia i kontakt z nauczycielem.

„Nieprzerwany dostęp do informacji o sytuacji w szkole pozwala lepiej przygotować się do tzw. trudnych rozmów. Wspólna analiza faktów, próba kontroli emocji negatywnych, odpowiednia argumentacja, ale przede wszystkim pozwolenie dziecku na samodzielne wyciągnięcie wniosków i naprawienie błędu to ważny aspekt w procesie budowania dobrych relacji. Tak przygotowana konstruktywna krytyka może się bezpośrednio przekładać na lepszą atmosferę i budowanie poczucia bezpieczeństwa w domu rodzinnym oraz kształtowanie sprzyjających warunków w procesie edukacji” podkreśla dr Paweł Rasmus, opiekun merytoryczny raportu „Rodzic unplugged” analizującego kontakty między rodzicem a dzieckiem w dobie nowoczesnych technologii komunikacyjnych.

4.      Zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowe odżywianie i sport to podstawa, aby utrzymać właściwe tempo i energię podczas stresujących dni wymagających skupienia, zdecydowania i pewności siebie. Odpowiednią dawkę energii zapewni codzienna porcja witamin i minerałów oraz aktywność fizyczna, która podniesie poziom endorfin. Jak ułożyć zbilansowaną dietę i ułożyć plan treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb i stylu życia? Jeśli nie możesz pozwolić sobie na pomoc specjalistów, skorzystaj z profesjonalnych aplikacji, które wyliczą odpowiedni bilans kaloryczny, podliczą wartość energetyczną spożywanych posiłków i dzięki spersonalizowanym komunikatom zmotywują do zachowania diety i treningu.

aplikacje rodzinne

5.      Zachowaj równowagę

Technologie mobilne mogą znacznie ułatwić życie i oszczędzić czas, należy jednak traktować je jako narzędzia informacyjno-organizacyjne, które nie zastąpią prawdziwych relacji z bliskimi. „Współcześnie żyjemy szybciej, pełniej, a jedyne, co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Musimy zawsze pamiętać, że technologie mobilne i gadżety nie zastąpią prawdziwych, offline-wych relacji, zwłaszcza tych na płaszczyźnie rodzic-dziecko” – podkreśla dr Paweł Rasmus.

Aplikacje mobilne, smartfony i usługi online oferują niezwykłe użyteczne funkcje, które pomogą efektywnie zorganizować obowiązki oszczędzając czas i nerwy. Ważne jednak, aby pozyskane godziny poświęcić na relaks i budowanie relacji z najbliższymi.

 

1 komentarz
  1. Równowaga jest konieczna i warto też nauczyc tego swojego dziecka. Nie można przecież spędzać całego życia przy komputerze. Generalnie jestem zwolenniczką korzystania z nowych technologii, np. angielskiego uczę się przez internet, na etutorze, tak samo ćwiczę mózg w necie na portalu brainmax, korzytsam też z innych dobrodziejstw nowoczesnych technologii, ale znajduję też czas na jogę i rower. Reasumując: umiar jest najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.