Najważniejsze pomieszczenie w domu

Zastanawialiście się kiedyś, które pomieszczenie w Waszym wnętrzu jest dla Was najważniejsze? Marka Hotpoint, producent sprzętu AGD, postanowiła to sprawdzić. Oto wyniki najnowszego raportu.

shutterstock_238109872

Zdaniem większości Polaków najważniejszym pomieszczeniem każdego domu jest kuchnia. Aż 88% ankietowanych zgodziło się z tym stwierdzeniem (odpowiedź: zdecydowanie tak/raczej tak). Nie dziwi też fakt, że pomieszczenie to częściej za serce domu uznają kobiety, niż mężczyźni. Potwierdziło to bowiem 93% ankietowanych pań i 83% ankietowanych panów. Warto przy tym zaznaczyć, że tylko 14% badanych posiada kuchnię otwartą na salon, a większość w oddzielnym pomieszczeniu. Można zatem wywnioskować, że tak wysoki wynik nie ma nic wspólnego z faktem posiadania kuchni w aneksie i wzrostu jej atrakcyjności, z uwagi na bliskość innych rozrywek, dostępnych w salonie.

shutterstock_250878214

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przede wszystkim przygotowujemy i spożywamy posiłki. Jednak to nie jedyne funkcje jakie ono spełnia. Bardzo często to właśnie tam pijemy poranną kawę lub plotkujemy z przyjaciółką. Ponadto jest to miejsce spotkań i rozmów ze znajomymi, cieszące się niegasnącą popularnością choćby podczas domówek. To również strefa rodzinnych zabaw, z której korzystamy podczas wspólnego gotowania z dziećmi, a także idealny kącik do odrabiania lekcji.

Aby spełniała wszystkie powyższe funkcje, powinna być funkcjonalnie rozplanowana. Musi też posiadać odpowiednie meble i sprzęty. Najważniejsza jest jednak panująca w niej atmosfera. Postarajmy się więc, by nasza kuchnia była ciepła i przytulna – wówczas z pewnością będzie prawdziwym sercem naszego domu.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.