Dzisiejszy rynek zabawek dla dzieci oferuje naprawdę wiele. Nie wszystkie produkty są jednak godne polecenia, ale na pewno warte uwagi są zabawki rozwojowe. Co się kryje pod tym określeniem? Co warto kupić dziecku?

zabawki rozwojowe

Organiczna ciastolina

Zdolności manualne, a także kreatywność dziecka znakomicie rozwinie organiczna ciastolina. To produkt przypominający plastelinę. Stworzona jest z wody, mąki, soli, a także różnorodnych dodatków, nadających jej odpowiednią strukturę i wybrany kolor. Ciastolina pod wieloma względami jest jednak lepsza od plasteliny. Przede wszystkim nie brudzi rąk, a także rozpuszcza się w wodzie z mydłem. Przy użyciu ciastoliny można wykonać dowolne formy i kształty. Doskonale ćwiczy zręczność palców i trenuje precyzję. Warto przy tym stawiać na wysokiej jakości ciastolinę. Dzisiaj w sklepach można kupić ją w wersji organicznej, pozbawionej perfum i parabenów. Interesująca jest chociażby ciastolina marki Ailefo, zawierająca specjalnie dobrane, ekologiczne oleje roślinne, nadające jej wyjątkowej miękkości i chroniące skórę przed wysuszeniem.

Rozwojowe woreczki sensoryczne

Godne polecenia są również takie zabawki rozwojowe, jak woreczki sensoryczne. Te gadżety zostały zaprojektowane po to, by wspierać rozwój małej motoryki u dziecka. Doskonale ćwiczą koordynację ruchową, poprawiając zdolności manualne malucha. A do jakich zabaw można wykorzystać woreczek sensoryczny? Chociażby do rzucania do celu, podnoszenia go palcami u stóp, zgniatania, przerzucania z ręki do ręki. Woreczek sensoryczny przyda się jednak nie tylko dzieciom. Ten gadżet może stanowić również zabawkę dla dorosłych. Jest znakomity na odstresowanie. W sklepach z zabawkami rozwojowymi dostępne są różnorodne woreczki sensoryczne. Różnią się one przede wszystkim kolorami, wielkością oraz wagą. Co do zasady mogą być stosowane u dzieci powyżej 1 roku życia.

Silikonowe maty do zabawy

Czasem dzieci nie potrzebują wcale bardzo rozbudowanych, interaktywnych zabawek. Najlepiej rozwijają wyobraźnię produkty najprostsze, dające maluchom pewne pole do popisu. Taką funkcję pełnią chociażby zabawki rozwojowe w postaci silikonowych mat do zabawy ze specjalnymi pojemniczkami. Mata może służyć chociażby tworzeniu rozmaitych obrazków przy użyciu farb, kredek lub ołówków. Dzięki macie nie zabrudzi się stół, a pojemniczki mogą służyć do przechowywania w nich farb lub przyrządów do rysowania i malowania. Co przy tym istotne, matę można po zabawie w całości umyć i szybko przygotować do kolejnej zabawy.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.