WOLSKA na debiutanckim albumie zabiera nas do świata swojej wyobraźni. I choć jak sama mówi, opowiada w nim o zwykłej codzienności, to już od pierwszych dźwięków wiemy, że w tej codzienności nie ma nic standardowego. Ten świat przesycony jest WOLSKĄ wrażliwością, barwami nadchodzącego lata i nostalgią za beztroskim czasem dzieciństwa. A to wszystko w świeżym indie popowym brzmieniu, gdzie wyraźnie wybijają się dźwięki ulubionych instrumentów: skrzypce i ukulele.

wolska

WOLSKA – wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka… ponad 200 tekstów. Pomimo młodego wieku jej artystyczne CV pęka w szwach. Tworzy głównie w języku polskim, ale w jej dorobku nie mogło zabraknąć także utworów w języku francuskim. To fascynatka Francji i kultury francuskiej, którą zgłębia, studiując romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

W jej muzyce w idealnych proporcjach miesza się to, co popularne z tym, co alternatywne, stając się tłem dla błyskotliwych i pozbawionych sztampy tekstów. Wolska to przedstawicielka pokolenia Z , która łączy niebanalny romantyzm z codziennymi, zwykłymi sprawami, nadając swojej twórczości świeże brzmienie.

„Moja debiutancka płyta to kartki z pamiętnika dziewczyny z sąsiedztwa, zbiór obserwacji dotyczących otoczenia, a także jej osobistych odczuć i przeżyć. I choć jest to zbiór o dość zróżnicowanej tematyce, to jest jeden, wspólny dla wszystkich utworów element – codzienności rzeczy i wydarzeń. W każdym z tekstów jestem w stu procentach ja, WOLSKA dziewczyna z sąsiedztwa, która kolekcjonuje historie ludzi i uwielbia je opowiadać, czasem jako przestrogę, czasem jako zwykłą ciekawostkę, a czasem, żeby powiedzieć jedynie słuchaczom: „ja też tak mam”.”

Na swoim koncie ma już dziewięć wydanych singli, które zbierają entuzjastyczne recenzje, podbijając radiowe i streamingowe listy przebojów, a przygotowany wspólnie z Piotrkiem Lewandowskim utwór pt. Dziewczyna z sąsiedztwa dotarł do 13. miejsca ogólnopolskiego zestawienia Airplay.

Na jej debiutancki album zatutułowany po prostu WOLSKA składa się 14 utworów, a wśród nich zupełnie nowe produkcje. Utworem promującym płytę jest Psychofanka. W letnim, melodyjnym klimacie, znanym już z Dziewczyny z sąsiedztwa, WOLSKA ukryła dość osobistą historię. Piosenka przygotowana wspólnie z Leonem Krześniakiem z lekkim przymrużeniem oka odnosi się także do świata gwiazd i branży muzycznej.

„Słucham Cię jak radia niczym Psychofanka, znasz mnie od lat, więc pewnie się spodziewasz” – śpiewa WOLSKA, a folkowe brzmienie gitar i zwiewna melodia sprawiają, że to idealna propozycja na nadchodzące ciepłe dni.

Uwielbienie WOLSKIEJ do elektronicznych dźwięków także znalazło specjalne miejsce na albumie. Utwór C1G powstał we współpracy z ekspertami od elektronicznego brzmienia, czyli duetu Plastic. Kwintesencją retro brzmienia jest natomiast piosenka A serce?. Wolska  współtworzyła ją razem z Patrykiem Banachem. Inspirowali się tak ponadczasowymi dźwiękami jak muzyka zespołu The Beatles, a bogata produkcja została obficie uzupełniona partiami ukochanych przez artystkę skrzypiec.

Instagram: https://www.instagram.com/wolskamusic/

TikTok: https://www.tiktok.com/@wolskamusic?lang=en

Facebook: https://www.facebook.com/wolskamusic

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.