Food & Music Apple Festival, znany jako Festiwal Jabłonki Swawole, to wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne. W początkowych zamierzeniach jego celem było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i sadownictwa. Z biegiem czasu Jabłonki nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet… kulturowego. Obecnie to prawdziwy festiwal polskiego stylu życia, gościnności, polskich smaków, zapachów i rytmów, celebracji polskiej natury i swawoli.

jabłonki swawole

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w trzech malowniczych miastach Polski: Toruniu (to spotkanie już za nami), Giżycku (23.07.2022) i Sandomierzu (6.08.2022). Tej swawolnej uczcie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą koncerty Natalii Szroeder, Vito Bamibno, Meek, Oh Why?, Starless, Bluszcz, Retrosfera, Patrick The Pan oraz Luna.

Jak co roku, na czas festiwalu Jabłonki Swawole, zaplanowano liczne atrakcje angażujące zmysły – smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbają o podniebienia gości, serwując pełne smaku dania z polskich jabłek. Przewidziano też warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia kwiatów jabłoni, a także jabłonkową paradę bębniarzy. 

Na swawolne ucztowanie przygotowano specjalny teledysk. Tego lata będziemy biesiadować przy utworze Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w interpretacji Natalii Szroeder i Igo (YOUTUBE).

Co wydarzy się podczas jabłonek, pozostanie na jabłonkach, a soczysta i owiana tajemnicą legenda o nich będzie jeszcze długo szumieć pośród polskich jabłoni. Dołączycie do swawoli? 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.