Wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” od 12 lutego gości w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. To pierwszy w Polsce tak duży pokaz prac artysty, a bilety sprzedają się w rekordowym tempie. Banksy’ego będzie można obejrzeć do 11 kwietnia.

Art od Banksy

 

Na wystawie „The Art of Banksy. Without Limits” zobaczycie ponad 70 prac artysty – tych oryginalnych, ale również tych w formie zdjęć, rzeźb i instalacji. Niektóre eksponaty są odtworzone z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych z myślą o tej ekspozycji.

Od 2016 roku wystawa pokazywana była między innymi w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Budapeszcie, czy Wiedniu. W Koneserze obejrzeć można najpopularniejsze graffiti anonimowego twórcy: „Girl with Balloon”, „Bomb Hugger”, „Police Kids”, „Pulp Fiction” czy „Flower Thrower”.

Art of Banksy

 

Banksy jest prawdopodobnie najsłynniejszym artystą graffiti na świecie. Około 40-letni Brytyjczyk od lat trzyma swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie. Prace Banksy’ego oglądać można zarówno online, poprzez miliony udostępnień na platformach społecznościowych, jak i życiu realnym – nie tylko w formie wystaw, ale przede wszystkim murali. Teraz są na wyciągnięcie ręki. 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.