Wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” od 12 lutego gości w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. To pierwszy w Polsce tak duży pokaz prac artysty, a bilety sprzedają się w rekordowym tempie. Banksy’ego będzie można obejrzeć do 11 kwietnia.

Art od Banksy

 

Na wystawie „The Art of Banksy. Without Limits” zobaczycie ponad 70 prac artysty – tych oryginalnych, ale również tych w formie zdjęć, rzeźb i instalacji. Niektóre eksponaty są odtworzone z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych z myślą o tej ekspozycji.

Od 2016 roku wystawa pokazywana była między innymi w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Budapeszcie, czy Wiedniu. W Koneserze obejrzeć można najpopularniejsze graffiti anonimowego twórcy: „Girl with Balloon”, „Bomb Hugger”, „Police Kids”, „Pulp Fiction” czy „Flower Thrower”.

Art of Banksy

 

Banksy jest prawdopodobnie najsłynniejszym artystą graffiti na świecie. Około 40-letni Brytyjczyk od lat trzyma swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie. Prace Banksy’ego oglądać można zarówno online, poprzez miliony udostępnień na platformach społecznościowych, jak i życiu realnym – nie tylko w formie wystaw, ale przede wszystkim murali. Teraz są na wyciągnięcie ręki. 

 

1 komentarz
  1. Super! Wybieram się na wystawę, a słyszałam opinie, że jest naprawdę świetna. Czekam jeszcze na Beksińskiego, który ma się pojawić w Koneserze. Piękne miejsce, które zmieniło Pragę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.