Duża część codziennej ludzkiej aktywności przeniosła się do wirtualnej rzeczywistości. Zauważyć to można także w przypadku usług terapeutów. Terapia on-line stworzona została z myślą o osobach nie mogących uczestniczyć z różnych powodów w terapii stacjonarnej. Tak samo, jak ta prowadzona w formie tradycyjnej, pomoże uporać się z wieloma problemami.

terapia online

 

Terapia on-line tak naprawdę jest dla każdego, kto ma potrzebę i warunki do jej przeprowadzenia. Bowiem do jej zrealizowania konieczne są połączenie internetowe oraz medium, np. tablet, laptop, komputer stacjonarny, telefon. Terapia online umożliwia przeniesienie gabinetu terapeutycznego w dowolne miejsce. W sposób szczególny docenią ją osoby przejawiające trudności w kontaktach społecznych czy zmagające się z różnymi fobiami. W tym przypadku kontakt ze specjalistą z miejsca najbardziej im dogodnego, w którym czują się swobodnie, wygodnie, nieskrępowanie, stanowi doskonały pierwszy krok w zwalczaniu swoich problemów.

Terapia on-line to świetne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, mających trudności w przemieszczaniu się, często podróżujących. Dodatkowo ludzi nie mogących ze względu na sporą odległość, ograniczenia komunikacyjne, koszty podróży pozwolić sobie na dojazd do terapeuty. Problem ten dotyczy szczególnie mieszkańców wsi i małych miast. Terapia on-line będzie też dobrą formą dla tych, którzy nie mogą opuścić domu, ponieważ opiekują się dzieckiem czy inną osobą. Korzystają z niej również osoby, którym zależy na anonimowości i dyskrecji. To dobra alternatywa dla osób na emigracji. Będąc w obcym kraju z ograniczoną znajomością tamtejszego języka, trudno korzystać z pomocy terapeutycznej. Terapia on-line sprawdza także się w sytuacjach epidemii, kiedy do minimum ograniczać trzeba kontakty z innymi ludźmi.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na terapię on-line?

Decydując się na terapię on-line, należy tak samo, jak w przypadku terapii tradycyjnej, dokonać odpowiedniego wyboru. Co wziąć pod uwagę? Przede wszystkim kwalifikacje specjalisty. Dobrze, jeśli terapeuta oprócz szkoły psychoterapeutycznej ukończył szkolenia i kursy, dzięki którym jest fachowcem w problemie, z jakim klient się do niego zgłasza. Ważne jest także preferowane przez niego podejście terapeutyczne. Rozumie się przez to formę pracy, stosowane techniki i przebieg spotkania. Niezwykle istotne jest, aby terapeuta miał dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne. Dzięki temu nie będzie miał problemu z nawiązaniem jakościowej relacji terapeutycznej z każdym klientem. Ważnym czynnikiem wpływającym na terapię on-line są niewątpliwie warunki jej przeprowadzenia. Zarówno klient, jak i terapeuta powinni w jej trakcie przebywać w spokojnym miejscu, tak aby żaden z nich nie miał obawy, że przekazywane w trakcie spotkania informacje posiądzie postronna osoba. Żeby spełnić wszelkie oczekiwania klientów, niektóre gabinety terapeutyczne, jak PsychoCare, oferują pierwszą wizytę zupełnie nieodpłatnie. W konsekwencji możliwe jest dobranie klientowi odpowiadającego jego potrzebom specjalisty.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.