Zarówno rozgrywki, jak i nasze osobiste treningi to teraz sport online. Przekonajmy się do niego, a poprawi nam humor i sylwetkę w tych ciężkich czasach.

W czasie epidemii zostajemy w domu. Dla bezpieczeństwa swojego i innych. W związku z tym nie tylko odczuwamy silny stres, ale też mamy wciąż pod ręką zapasy w lodówce i spiżarni. A to skutkuje niestety ciągłym podjadaniem. Wieczorem zamiast wyjść do znajomych czy do kina, siedzimy w domu, oglądając filmy, czytając, grając w gry. A przy okazji robimy pyszną kolację. Oczywiście – dobre, smaczne i zdrowe jedzenie to nienajgorszy pomysł na poprawę nastroju w tych trudnych czasach. Jednak należy z takimi rozwiązaniami bardzo uważać. Skoro nie wychodzimy z domu i mało się ruszamy, to brak sportu może być szczególnie niebezpieczny. Co gorsza – nie możemy liczyć na to, że do podjęcia aktywności zmobilizują nas sukcesy naszych ulubionych sportowców. Zdecydowana większość rozgrywek została bowiem teraz zawieszona. Mecze przenoszone są na późniejsze terminy, choć o tym, jakie to konkretnie miałyby być daty, nikt nie jest w stanie zdecydować. Sytuacja epidemiologiczna jest bowiem na tyle dynamiczna, że dzisiaj nie możemy powiedzieć ze stuprocentową pewnością, kiedy niebezpieczeństwo minie. Niektóre kluby, jak np. Raków Częstochowa miały kontrowersyjne i skomplikowane logistycznie pomysły na dokończenie rozgrywek ligowych. Nie wydaje się jednak, by miały być one zrealizowane. Co więc pozostaje fanom sportu? Oglądanie domowych treningów naszych idoli? Wspomnienia z historycznych zmagań?

Jeśli potrzebujecie sportowych emocji, może zainteresuje was e-sport, który ostatnio staje się coraz bardziej popularny. Na różnych platformach internetowych rywalizują ze sobą drużyny stworzone przez użytkowników. Mogą się ze sobą zmagać w grach imitujących piłkę nożną jak FIFA (w którą turniej rozegrali nawet reprezentanci największych prawdziwych klubów z Hiszpanii), Pro Evolution Soccer czy nieco mniej realistyczny Rocket League, w której na boisku pojawiają się zamiast piłkarzy samochody wyścigowe. Popularne są także gry takie jak Counter-Strike, League of Legends czy Fortnite. Rozgrywki pomiędzy największymi graczami wywołują ogromne emocje w widzach, którzy mogą je nawet obserwować na wielkich stadionach podczas specjalnie organizować turniejów. Teraz to oczywiście niemożliwe. Można jednak obstawiać wyniki meczów na legalnych serwisach bukmacherskich (np. kasynainternetowe.net), podnosząc poziom emocji związanych z takimi zmaganiami. Kiedy poczujecie przypływ adrenaliny, wróci i chęć do ćwiczeń. A sport online to także ćwiczenia w domu, obecnie wręcz niezbędne.

Szukając treningów do wykorzystania w domowym zaciszu, zwróćcie się najpierw do waszych ulubionych lokalnych klubów sportowych. Niektóre z nich wprowadziły zajęcia online. Opłata za nie jest niższa niż zwyczajny karnet, ale umożliwi tym klubom przetrwanie w okresie, gdy muszą pozostawać zamknięte. Takie rozwiązanie wprowadziły przykładowo warszawskie szkoły Balance Studio, które specjalizuje się w zajęciach fitness inspirowanych baletem czy Dobrze mi tu, w którym odbywają się m.in. zajęcia jogi i pilatesu. Teraz ich oferta dostępna jest także dla mieszkańców innych miast, bo każdy może dołączyć do zajęć z własnego domu. Zajęcia możecie przeprowadzić w domu, oglądając przesłany przez szkołę link. Wiele klubów, jak np. Strefa Ruchu prowadzi zajęcia w formie relacji live na swoich kanałach social media.

Świetnym rozwiązaniem są ćwiczenia jogi, która poprawi stan waszego kręgosłupa i uspokoi umysł. Na kanale Yoga by Eli znajdziecie sesje dedykowane osobom, które potrzebują detoksu, chcą rozprawić się ze złością czy poprawić odporność. A jeśli od spokojnych asan wolicie coś bardziej dynamicznego, to sprawdźcie zajęcia sztuk walki z Academii Gorila. Na ich profilu na Facebooku znajdziecie filmy, na których instruktorzy pokazują swoje profesjonalne treningi. Jeszcze więcej energii doda wam trening taneczny. Sprawdźcie choćby ćwiczenia cardio w stylu Afrobeats na YouTube. 

A może tęsknicie za aktywnością na zewnątrz? Niestety takie przyjemności są teraz zdecydowanie utrudnione. Jeśli chcecie pobiegać, to raczej w pojedynkę i tam, gdzie nie spotkacie zbyt wielu przechodniów. Nie ma zupełnie możliwości uczestniczenia w grach zespołowych. Ale posiadacze specjalnych gier mogą w domu bawić się symulacją sportów takich jak narciarstwo, tenis, golf czy kręgle dzięki specjalnym kontrolerom ruchu. To nie tylko emocje, ale prawdziwy wysiłek.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.