Podczas przygotowań do dnia ślubu i wesela para młoda musi podjąć wiele ważnych, łatwiejszych lub trudniejszych decyzji. Jedną z nich jest wybór perfekcyjnej sali weselnej.

W ciągu ostatnich kilku lat liczba sal weselnych wzrosła kilkakrotnie. Kiedyś nie było aż tak dużego wyboru. Dziś jest tak, że czasami trudno jest podjąć decyzję o tym, która sala jest ładniejsza i najbardziej odpowiada oczekiwaniom pary młodej oraz gości. O czym pamiętać, wybierając sale weselną? Czy lepiej zorganizować wesele w mieście, czy na wsi?

Organizacja wesela – zacznij od sali

Gdy po długich poszukiwaniach, w końcu uda ci się wybrać lokal, w którym chcesz urządzić wesele i pewnie nie chcesz słyszeć o żadnych zmianach, ale poczekaj… Zanim cokolwiek ostatecznie zarezerwujesz, zapytaj o każdy najdrobniejszy szczegół i zapisz go w umowie. Zapytaj, czy w miesiącu, w którym ma być wasze wesele, będzie jakiś remont? Może się przedłużyć i co wtedy? Lepiej pytać nawet o oczywiste rzeczy z uporem maniaka i zapisywać odpowiedzi, niż później czegoś żałować. Przez całe życie, bo wesele zazwyczaj ma się tylko jedno. Wynajmujący ustnie może ci obiecać naprawdę wiele. Co innego, gdy masz to już zapisane w umowie. Powinny się w niej znaleźć podstawowe zapisy dotyczące kwoty, terminu oraz menu. Niestety często zdarzają się sytuację, gdy na weselu nic nie jest takie, jak obiecywali organizatorzy. Cała uroczystość okazuje się jedną wielką klapą. Dlatego bywa tak, że niektórzy bardzo mocno się zabezpieczają i zamieszczają w umowie nawet po kilkadziesiąt punktów. Podstawową informacją przy wyborze sali weselnej jest oczywiście cena. W umowie należy ją uwzględnić i sprawdzić, czy nie ma tutaj mowy o żadnych ukrytych kosztach. Nikt nie chce być później niemiło zaskoczony.

Sale weselne na wsi – zalety i wady

Zorganizowanie wesela na wsi często jest dość trudne, ponieważ nie ma tam odpowiedniego zaplecza do organizacji dużych imprez. Sale weselne na wsi to zazwyczaj remizy i szkoły, które na imprezę dostosowywane do przyjazdu dużej grupy weselników. Cena za wynajęcie sali weselnej na wsi jest o wiele niższa niż w mieście, co warto zaliczyć do jej zalet. Jednak jakość obsługi oraz brak formalnego przygotowania sprawia, że sale weselne na wsi zostają daleko w tyle, za tymi zlokalizowanymi w mieście.

Do zalet natomiast można zaliczyć spokój oraz atmosferę niecodziennej zabawy. Zaletą sal weselnych na wsi jest to, że ich właściciele mają doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju uroczystości. Znają najnowsze trendy i są w stanie spełnić oczekiwania Młodej Pary. Często zamawiając salę weselną na wsi możemy liczyć na rabaty na inne usługi, na przykład na kwiaty, fryzjera czy wypożyczenie samochodu. Możemy zamówić samą salę weselną na wsi lub razem z cateringiem. Menu jest często bardzo elastyczne i bez problemu można je dopasować do upodobań gości.

Zalety i wady sal w mieście

Wiele hoteli w miastach oferuje wynajęcie sal weselnych. Jakie są zalety i wady organizacji wesela w hotelu? Pierwszą zaletą jest duży wybór tego rodzaju miejsc. Na terenie każdego dużego miasta jest co najmniej kilkanaście hoteli, które można wziąć pod uwagę, również pięciogwiazdkowych. Możesz przejrzeć kilka ofert i wybrać najlepszą dla ciebie. „Dużą zaletą wynajęcia sali weselnej w mieście jest to, że możesz zakwaterować gości weselnych, w hotelu, w którym organizowane jest przyjęcie. Na każdym weselu są przecież goście, którzy przyjechali z daleka i musieliby oddzielnie organizować sobie nocleg”– mówi Katarzyna Zupka z portalu https://wedding.pl/. Można zapytać o zniżki w hotelu, w którym już wynajęliście salę weselną. Para Młoda zazwyczaj otrzymuje od hotelu gratisowy apartament przygotowany na noc poślubną.

Z pewnością uda wam się w takim miejscu stworzyć bardziej romantyczną atmosferę. Zaletą mogą być również dodatkowe usługi, które oferuje hotel na wesele. Mogą to być na przykład specjalne pakiety dla Panny Młodej na fryzjera lub kosmetyczkę. Hotele mogą też mieć w swojej ofercie wynajem samochodu do ślubu, dekorację sali weselnej, pokaz sztucznych ogni, organizację zespołu muzycznego oraz fotografa, przywiezienie gości z dworca kolejowego. Wiadomo, że są to dodatkowe koszty, ale na pewno również ogromna wygoda dla Pary Młodej, która i tak zazwyczaj jest już zmęczona przygotowaniami.

Sale weselne – gdzie szukać?

Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie wywiadu wśród rodziny i przyjaciół, bo może ktoś już w ostatnich latach szukał sali weselnej i ma w tej kwestii doświadczenie. Warto też przejrzeć ogłoszenia na różnych portalach w Internecie, na których sąoferty domów i sal weselnych. Jeden z takich portali znajdziesz tutaj – https://wedding.pl/sale-weselne/gdansk.

Skorzystanie z tego typu strony to zdecydowanie najszybszy sposób, by dotrzeć do wielu sal weselnych. W jednym miejscu mamy niemal wszystkie sale z okolicy i możemy je bardzo łatwo porównać między sobą.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.