Nie macie planów na najbliższy weekend? Zarezerwujcie sobie bezpłatną wejściówkę na Przegląd Filmów Alpinistycznych imienia Wandy Rutkiewicz odbywający się w dniach 07-09 maja, w całości transmitowany on-line. W tym roku tematem przewodnim jest K2!

Przegląd Filmów Alpinistycznych

Na tegorocznym Przeglądzie Filmów Alpinistycznych będzie można nie tylko obejrzeć kilka dobrych obrazów, ale też posłuchać wypowiedzi najwybitniejszych polskich himalaistów, którzy zmierzyli się z najtrudniejszym ośmiotysięcznikiem świata. Leszek Cichy wprowadzi nas w temat polskich wypraw na K2 oraz zaprezentuje film „200 metrów do nieba”. Krystyna Palmowska przedstawi okoliczności najbardziej tragicznego sezonu pod K2 – roku 1986. Magdalena Gorzkowska przedstawi relację ze swojej próby zdobycia K2 i opowie o kulisach tegorocznego historycznego wejścia Szerpów na szczyt K2 w warunkach zimowych. Zobaczymy również „Ostatnią Górę” Dariusza Załuskiego oraz „K2: Pierwszy zjazd” Andrzeja Bargiela. Jednak PFA to nie tylko filmy z najwyższych gór świata.

„Przegląd Filmów Alpinistycznych to przede wszystkim spotkanie wszystkich, którzy noszą w sercu miłość do gór. Od kilku sezonów organizujemy w ramach PFA Przegląd Małych Form Filmowych, w którym pokazujemy filmy z każdego rodzaju aktywności górskiej. Od ubiegłego roku Przegląd został wzbogacony o formułę online, co jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie naszej publiczności” – mówi Sławomir Majcher, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Drugi dzień Przeglądu to spotkania z Krzysztofem Wielickim, Aleksandrem Lwowem, Piotrem Snopczyńskim, Marianem Sajnogiem i Maciejem Pietrowiczem. Przedstawimy historię wyprawy na Himalchuli w 1985, wyprawy na Kohe Szachaur w 1977 oraz porozmawiamy o bezpieczeństwie w górach i projekcie Jelczem w Himalaje.

Transmisje na żywo dostępne bezpłatnie na:

Strona internetowa: https://www.muzeumsportu.waw.pl/

(bezpłatne wejściówki dostępne na https://app.evenea.pl/event/28-pfa/

Facebook https://www.facebook.com/MuzeumSportu

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.