Sugestia specjalistów dotycząca posiadania dwóch rodzajów metod korekcji wzroku – okularów i soczewek kontaktowych – to jak dotąd najczęściej ignorowane przez pacjentów zalecenie. W dobie powszechnego obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej sytuacja ta może ulec zmianie. Ze względu na wygodę soczewki kontaktowe zyskują na popularności. 

soczewki kontaktowe
Aż 95% Polaków* uważa, że noszenie okularów w połączeniu z maseczkami stanowi problem, gdyż mają one tendencje do zaparowywania. Jak w wielu innych przypadkach najprostsze rozwiązanie problemu jest również najlepsze. CooperVision® zachęca, by w tym wypadku sięgnąć po soczewki kontaktowe, które są praktycznym sposobem radzenia sobie z zaparowanymi okularami.

Okulary a maseczki – niewygodny problem

Badanie przeprowadzone przez CooperVision* wykazuje, że 56% znajdujących się w grupie respondentów (Europa) nie lubi nosić maseczek, ale wie, że to konieczne. Dyskomfort najwyraźniej komunikują Polacy – aż 95% uważa, że noszenie okularów w połączeniu z maseczkami stanowi problem, gdyż mają one tendencje do zaparowywania, przy czym 94% z nich chciałoby go rozwiązać. Rozwiązanie w postaci soczewek kontaktowych dostrzega nawet 80% przebadanych, a 61% jest zdecydowanych na wypróbowanie tej metody korekcji wzroku.  

soczewki kontaktowe Soczewki kontaktowe – wygoda jak się patrzy

Każdego dnia jest odpowiedni czas zarówno na noszenie soczewek kontaktowych, jak i okularów. Każdy z tych produktów lepiej sprawdzi się podczas różnych aktywności podejmowanych przez użytkowników. Soczewki kontaktowe stanowią świetne rozwiązanie podczas codziennych sytuacji życiowych – szczególnie wtedy, gdy obowiązkowa maseczka może utrudniać nam wyraźne widzenie lub niekorzystnie wpływać na nasz profesjonalny wizerunek. Soczewki, nawet w połączeniu z maseczką na twarzy, potrafią zagwarantować użytkownikowi maksymalną wygodę i wyraźne widzenie w takich sytuacjach, jak zakupy w sklepie, czy też przemieszczania się komunikacją miejską.

Higiena w parze z soczewkami kontaktowymi

WHO zaleca, aby każde mycie rąk trwało co najmniej 20 sekund**. Należy przy tym wiedzieć, że dokładne mycie rąk przed założeniem soczewek zapewnia maksymalną ochronę przed drobnoustrojami mogącymi zanieczyścić powierzchnię produktu. CooperVision® oferuje całe spektrum rozwiązań, w tym silikonowo-hydrożelowe soczewki jednodniowe, które szczególnie dobrze sprawdzą się w obecnej sytuacji pandemicznej. Każdego dnia użytkownik zakłada bowiem na oko świeżą parę soczewek, eliminując przy okazji konieczność ich pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku soczewek wielokrotnego użytku. 

Soczewki kontaktowe pozostają jednym z najbezpieczniejszych sposobów korekcji wad wzroku, również w czasie pandemii. Po jednorazowym założeniu soczewek, nie musimy poprawiać ich umiejscowienia. Dzięki temu nie dotykamy okolic oczu. 

CooperVision w ciągłej komunikacji z użytkownikami soczewek zachęca do regularnego badania wzroku przynajmniej raz w roku. Aktualne niewygody związane z użytkowaniem maseczek są doskonałym pretekstem do skontrolowania swojej wady oraz poznania zaleceń specjalistów odnośnie możliwości korzystania z soczewek kontaktowych. Dla wygody osób zainteresowanych specjalistyczną konsultacją powstała mapa prezentująca gabinety i salony optyczne na terenie całej Polski: mojepierwszesoczewki.pl.

soczewki kontaktowe

Dowiedz się więcej o CooperVision

CooperVision jest częścią grupy CooperCompanies (NYSE:COO), wiodącego producenta soczewek kontaktowych na świecie. Firma dostarcza pełną gamę miękkich soczewek kontaktowych jednodniowych (jednorazowych) i miesięcznych, wykorzystujących zaawansowaną technologię i optykę oraz najwyższej klasy przepuszczalne sztywne soczewki ortokeratologiczne i skleralne. CooperVision posiada bogate doświadczenie w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów związanych z widzeniem takich jak: astygmatyzm, prezbiopia, krótkowzroczność u dzieci oraz przypadki nieregularnych rogówek. Oferuje także kompletne portfolio produktów sferycznych, torycznych i wieloogniskowych. Dzięki udanemu połączeniu innowacyjnych produktów, a także obszernej wiedzy współpracujących specjalistów, firma stale oferuje odświeżającą perspektywę w swoim sektorze rynku, dostarczając klientom i użytkownikom soczewek  wiele rzeczywistych korzyści. Jedną z nich jest program treningowy dla nowych użytkowników soczewek kontaktowych – Klub Pierwsze Soczewki,  który dostępny jest pod adresem www.mojepierwszesoczewki.pl. Aby uzyskać więcej informacji na temat CooperVision odwiedź www.coopervision.pl.

*Źródło – dane własne CVI 2020. Badanie użytkowników okularów w kontekście Covid-19, Verve, wrzesień 2020. Próba (wszyscy respondenci): Total n=150 na kraj (Szwecja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Polska, UK i Francja, total n=1050)

**Contact lens practice in the time of COVID-19. Cont Lens Anterior Eye In press. 2020;

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.