Płytki ścienne o trójwymiarowej fakturze – najmodniejsze wzory

Minimalistyczne aranżacje łazienki od kilku sezonów nie przestają wychodzić z mody. Przestrzenne i monochromatyczne wykończenia potrzebują zwykle jednak dodatkowego elementu dekoracyjnego, który sprawi, że aranżacja nie będzie monotonna. Takimi akcentami są wypukłe struktury wykończenia. Płytki trójwymiarowe o różnych żłobieniach i kształtach znajdziesz w nowych kolekcjach Tubądzin. Oto, jakie wzory święcą triumfy w tym sezonie.

Tubądzin, kolekcja Integrally
Tubądzin, kolekcja Integrally

Płytki 3D do łazienki to wykończenie, które nie ma jednolitej, gładkiej powierzchni. Ich struktura jest wypukła – formuje się w określone kształty, może też zawierać dodatkowe elementy. Najlepiej wyglądają w zestawieniu z prostymi, tradycyjnymi kafelkami, które na zasadzie kontrastu wyeksponują piękno płytek trójwymiarowych.

Palcem po piasku, czyli delikatne prążki na płytkach łazienkowych

Kto powiedział, że płytki ceramiczne 3D muszą mocno rzucać się w oczy? Proste, bardzo delikatnie żłobione wykończenia to również płytki trójwymiarowe, które sprawiają, że aranżacja staje się ciekawsza. Wykorzystując takie dekory, można nawiązać do wybranego stylu aranżacyjnego, a także wyróżnić wybraną sferę łazienki, np. strefę kąpielową.

Takie oszczędne wzory możesz znaleźć w ofercie Tubądzin z najnowszej kolekcji Balance. Matowe szare płytki podstawowe warto zestawić z błyszczącymi listwami ściennymi w kolorze żółtego złota oraz prostymi płytkami łazienkowymi inspirowanymi naturalnym drewnem.

Tubądzin, kolekcja Balance
Tubądzin, kolekcja Balance

Geometria na ścianie – najciekawsze wzory płytek łazienkowych

Płytki ścienne do łazienki nierzadko nawiązują we wzornictwie do kształtów geometrycznych. Poza deseniem w takiej formie można także rozważyć wykorzystanie płytek ściennych 3D uformowanych w geometryczne wzory. Takie kształty sprawdzą się zwłaszcza w aranżacjach utrzymanych w stylistyce śródziemnomorskiej, skandynawskiej czy retro.

Przykładem delikatnego geometrycznego wzoru, który urozmaici aranżację łazienki, jest motyw wykorzystany na płytkach łazienkowych z kolekcji Serenity. Warto zestawić je z gładkimi powierzchniami, także w nieco bardziej wyrazistych kolorach, np. z lustrem w miedzianej oprawie.

Tubądzin, kolekcja Serenity
Tubądzin, kolekcja Serenity

Na fali – motyw marynistyczny czy retro w aranżacji łazienki?

Innym pomysłem na wyróżnienie monochromatycznej płytki ściennej jest wybór powierzchni uformowanej we wzór fali. Przykładem mogą być wykończenia dostępne w ofercie Tubądzin w ramach nowej kolekcji Unit Plus.

Taki wzór może kojarzyć się z motywami morskimi – zestawiony z niebieskimi płytkami i dodatkami z trawy morskiej stworzyłaby świetną podstawę do wnętrza w stylu marynistycznym. Żłobienie w formie fali może stanowić również tło dla aranżacji łazienki w estetyce retro. Połączenie z różami i obłymi kształtami oraz połyskującymi dodatkami z tworzywa nawiąże do modnego w tym sezonie powrotu do lat klimatów vintage.

Tubądzin, płytka Unit Plus White 3 STR
Tubądzin, płytka Unit Plus White 3 STR
Tubądzin, kolekcja Unit Plus
Tubądzin, kolekcja Unit Plus

Niczym splot naturalnych tkanin – struktura kolekcji

Innym bardzo modnym obecnie wzorem wykorzystywanym w projektowaniu tkanin do domu jest nawiązanie do motywu splotu bawełny, lnu czy wełny. Płytki trójwymiarowe o tym kształcie – tak jak w przypadku kolekcji House of Tones – wprowadzają do wnętrza przyjazną atmosferę i przytulny, domowy klimat. Tego typu dekoracyjne elementy świetnie sprawdzą się także w wystrojach inspirowanych stylem skandynawskim czy hygge.

Tubądzin, kolekcja House of Tones
Tubądzin, kolekcja House of Tones

Płytki ceramiczne trójwymiarowe to opcja dla domowych projektantów wnętrz, którzy zafascynowani monochromatycznymi aranżacjami, szukają delikatnego urozmaicenia projektu łazienki. Wśród delikatnych, geometrycznych lub inspirowanych naturą wzorów dostępnych w nowych kolekcjach Tubądzin 33 × 90 z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.