Odpowiednie ustawienie łazienki wpływa zarówno na jej ostateczny efekt wizualny, jak i wartość użytkową. Wpływa na to m.in. kształt i miejsce umocowania umywalki, pralki, toalety, ale także wanny. Element ten może być niekiedy problematyczny ze względu na swoje gabaryty i trudność w podłączeniu. Rozwiązaniem jest często wanna narożnikowa. Dlaczego to dobre rozwiązanie i kiedy warto po nie sięgnąć?

wanna narożnikowa

Wanny narożnikowe są często spotykane w polskich łazienkach ze względu na połączenie wyjątkowych walorów użytkowych z estetycznym wyglądem.

Czym jest wanna narożnikowa?

Narożnikowe elementy sanitarne są świetną alternatywą dla klasycznych wanien prostokątnych czy wolnostojących. W pełni wykorzystują one dostępną przestrzeń i możliwości montażu. W przeciwieństwie do wanien innego rodzaju wpasowują się w kąt, umożliwiając bezproblemowy montaż w tym – dość trudnym do zagospodarowania – miejscu.

Wanny narożnikowe dostępne są dziś w różnych rozmiarach, w wersjach podłużnych (z bokiem sięgającym niekiedy 180 centymetrów), jak i o równych bokach. Idealnie wpasowują się do różnego rodzaju łazienek.

Kiedy narożnikowa wanna będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy warto zamontować wannę narożną? Przede wszystkim, gdy masz niewielką łazienkę i chcesz w niej zagospodarować właśnie takie rozwiązanie sanitarne, a montaż wanien wolnostojących czy tradycyjnych będzie niemożliwy ze względu na ograniczenie przestrzeni. Niewielka wanna narożnikowa, umocowana w trudnym do wykorzystania rogu łazienki, jest wówczas rozwiązaniem idealnym.

Jednak narożnikowe wanny to także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wygospodarować więcej miejsca nawet w dużej łazience. Dzięki temu centralna przestrzeń w pomieszczeniu zostaje pusta, co jeszcze podkreśli wrażenie wielkości i zwiększy możliwości użytkowe łazienki. 

Dlaczego warto stosować wanny narożnikowe?

Przede wszystkim ze względu na oszczędność miejsca. Dzięki tego rodzaju armaturze, możesz też z łatwością zamocować wannę, gdy w przypadku innego typu jest to niemożliwe. Poza tym nowoczesne wanny narożnikowe świetnie się prezentują i można łatwo dopasować je do wielu pomieszczeń (mniejszych lub większych ścian). Wanna tego typu pomoże ci też ustawić pozostałe urządzenia, jak pralka czy suszarka oraz ułatwi dostęp do okna w łazience. Pamiętaj jedynie, aby dostosować jej kształt, kierując się nie tylko względami praktycznymi, ale również estetycznymi. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.