Sprzątanie traktujemy często jak przykry obowiązek, na który w dodatku brakuje nam czasu. Rozwiązanie? Utrzymywanie porządku na co dzień, w czym pomocne mogą okazać się organizery do szuflady.

 

Organizery do szuflady na sztućce weszły już do standardowego wyposażenia każdej kuchni. Jeśli każdy rodzaj sztućca ma swoje miejsce, możemy szybciej odnaleźć ten, którego potrzebujemy w danym momencie. Wariantów jest wiele – od standardowych organizerów wykonanych z plastiku czy metalu po ekologiczne bambusowe. Wielkość i liczba przegród również zależy od indywidualnych preferencji i wielkości szuflady, w jakiej organizer ma zostać umieszczony. Jeśli nie możemy zdecydować się na konkretny kolor, możemy wybrać uniwersalną transparentną wersje. Organizery o wysokich ściankach sprawdzą się szczególnie dobrze do przechowywania przypraw, czy nawet leków, a standardowe płaskie uporządkują sztućce. Jeżeli nie mamy wielu szuflad, można skorzystać z opcji zawieszanej na drzwiczki i przechowywać w ten sposób pokrywki do garnków. Organizery do szuflady sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale także w łazience czy w pokoju na kosmetyki. Akcesoria kosmetyczne uporządkowane na toaletce mogą dodatkowo ją ozdobić i sprawić, że mając wszystko pod ręką, szybciej zrobimy makijaż czy demakijaż. 

Lepsza organizacja pracy i większy porządek

Organizery w szufladzie sprawiają, że wiemy, gdzie i co leży nawet bez wysuwania jej w całości. Przyprawy przechowywane luzem podwyższają ryzyko ewentualnego bałaganu. Ponadto organizery ułatwiają i przyspieszają codzienne czynności, takie jak gotowanie lub poranna toaleta. Oprócz aspektu wizualnego, noże lub obieraczki do warzyw zawsze na swoim miejscu zminimalizują ryzyko skaleczeń podczas wyciągania, w porównaniu z tymi przechowywanymi chaotycznie. Czasem organizer może ślizgać się po szufladzie. Można temu z łatwością zapobiec, umieszczając pod nim matę antypoślizgową.

Organizer to nie tylko gadżet, ale przedmiot realnie ułatwiający życie. Jest łatwy w użyciu, nie potrzebuje dodatkowego montażu, wystarczy umieścić go w szufladzie i od razu korzystać. Oprócz tego, że pozwala zachować porządek, jest łatwy w utrzymaniu czystości. Dodatkowym atutem jest to, że raz kupiony posłuży długi czas.

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.