Jeśli nowe technologie nie są wam obce i lubicie posłuchać muzyki, a do tego przyszły weekend macie wolny, wybierzcie się na PGE Narodowy, do hoteli  Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip w Warszawie. W piątek, w samo południe rozpocznie się tam druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie! A na niej oprócz nowości rynkowych także goście specjalni. Kogo w tym roku zobaczymy na Audio Video Show?

Aga Zaryan gościem Audio Video Show
Aga Zaryan, fot: M. Stankiewicz

W gościnnych przestrzeniach Audio Video Show dźwięk i obraz grają główne role. Tu słucha się muzyki bez presji czasu, porównuje brzmienia, testuje słuchawki, ogląda, recenzuje. Rozmawia o systemach audio i video, buszuje w tysiącach winyli, wymienia uwagi z kolekcjonerami i pasjonatami, bierze udział w prelekcjach i warsztatach. Z roku na rok atrakcji na Audio Video Show jest coraz więcej. Wystawę odwiedzają muzycy, ludzie radia, producenci, wydawcy, znani artyści. Czasami, by podpisać płyty winylowe, innym razem posłuchać, jak brzmią ich nagrania na systemie wartym miliony, porozmawiać o ostatnim albumie albo wziąć udział w jego odsłuchu w towarzystwie publiczności. Na Audio Video Show były już takie muzyczne sławy jak Jean- Michel Jarre, Anna Maria Jopek czy Lech Janerka.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Wszystko zacznie się od konferencji prasowej z udziałem gościa specjalnego, czyli Natalii Szroeder, która tego dnia świętować będzie premierę specjalnej edycji płyty „Pogłos – Suplement” w wersji analogowej i CD. Artystka odwiedzi wystawę powtórnie w sobotę, by spotkać się z fanami i pomówić o muzyce. Miłośnicy jazzu w piątkowe popołudnie będą mogli posłuchać ulubionych utworów jednych z najciekawszych polskich jazzmanów, czyli Marcina Olesia i jego brata Bartłomieja i porozmawiać z artystami o ich prywatnych inspiracjach. Czas na zmianę muzycznego klimatu? Wystarczy wsiąść w bezpłatny autobus i z PGE Narodowego przejechać do hotelu Radissson Blu Sobieski na spotkanie z zespołem Rezerwat, który wraca po latach! W nowym składzie i z nowym albumem. 28 października to również dzień światowej premiery nowej wersji płyty „Revolver” The Beatles. Premierowy odsłuch okraszony opowieściami muzycznymi poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca historii zespołu Piotr Metz. Na koniec dnia wystawę odwiedzi Michał Wiśniewski, by podpisywać swoje krążki na stoisku „Winylowa”.

Sobota to dzień atrakcji, który od zwiedzających wymaga planowania. Jazz, pop, klasyka, historia Polskich Nagrań, muzyka elektroniczna, a może spotkanie z najbardziej znanym w Polsce kolekcjonerem czarnych płyt Mieczysławem Stochem? Można wybierać niczym w sklepie z dobrymi winylami. Tego dnia na Audio Video Show pojawią się między innymi: Marek Biliński, Michał Barański, Grzech Piotrowski oraz Krzesimir Dębski, swoje prelekcje będą mieli: Tomasz Raczek, Hirek Wrona, Piotr Metz, a zespół Best Time zagra kilka kameralnych koncertów. Wojciech Padjas z RMF Classic porozmawia z gośćmi o muzyce z winyli, a na stoisku „Winylowa” czarne krążki podpisywać będzie zespół Golden Life i Kombi. Arcymistrz realizacji dźwięku Jacek Gawłowski, laureat nagrody Grammy, opowie o technologii Dolby Atmos, Michael Fremer, światowej sławy specjalista od gramofonów analogowych, poprowadzi wykłady o ginącej już sztuce prawidłowego ustawiania tych urządzeń, a Adam Czerwiński – muzyk i założyciel ACRecords zdradzi, ile trzeba mieć w sobie odwagi, by wydawać audiofilskie krążki.

W niedzielę Audio Video Show nie zwolni tempa! Gościem wystawy będzie jedna z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce Aga Zaryan, która opowie o najnowszym albumie „Sara”, a chwilę później Halina Młynkova przybliży kulisy pracy nad krążkiem z interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „Film(I)ove”. Marek Kościkiewicz będzie podpisywał płyty, Marek Sierocki zgłębi historię francuskiego disco, młody gitarzysta i kompozytor Janek Pentz da kilka koncertów, a Piotr Metz zdradzi, co go łączy z Johnem Lenonem.

Halinka Młynkova gościem Audio Video Show
fot: Dorota Porębska

A to tylko część atrakcji, bo na tegorocznym Audio Video Show nie zabraknie ani premierowych pokazów urządzeń audio, ani systemów wartych miliony.

A atrakcjach na Audio Video Show przeczytacie tutaj:

https://audioshow.pl/pl/wystawa/atrakcje

Wystawę wspierają medialnie: magazyn Audio, Audio-Video, HiFi i Muzyka, Soundrebels.com, Audiomuzofans.pl, Radio Eska, Radio Eska Rock, Wirtualna Polska, Benchmark.pl, android.com.pl, portal Psychosonda.pl, JAZZ TELEVISION, Związek Producentów Audio i Video oraz Roon.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.