Biżuteria może urozmaicić każdą stylizację, zarówno codzienną, jak i elegancką. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pierścionków, bransoletki, kolczyków czy naszyjnika. Jednocześnie są to bardzo delikatne elementy podatne na uszkodzenia, dlatego warto zadbać o właściwe przechowywanie biżuterii. W innym przypadku mogą się plątać, niszczyć i śniedzieć. Firmowe opakowania, stojaki, szkatułki, pudełeczka – możliwości jest wiele. 

przechowywanie biżuterii
zdjęcie: freepik.com

Dlaczego warto zadbać o odpowiednie przechowywanie biżuterii?

Odpowiednie przechowywanie biżuterii ma wpływ na jej wygląd i stan. Niedbale pozostawione kolczyki, bransoletka czy pierścionki narażone są na bezpośredni kontakt z wilgocią czy zanieczyszczonym powietrzem, co może skutkować szybkim pojawieniem się nieestetycznych ciemnych nalotów. Ponadto taka sytuacja może doprowadzić do trwałego zarysowania powierzchni biżuterii lub splątania, szczególnie biżuterii z cienkimi łańcuszkami.

Oczywiście nawet najstaranniejsze przechowywanie biżuterii może okazać się niewystarczające, gdy twoje akcesoria będą niskiej jakości. W takim przypadku z pewnością znacznie trudniej będzie je utrzymać w perfekcyjnym stanie, gdyż słabej klasy surowce szybciej się niszczą i są podatniejsze na uszkodzenia. Warto zatem wybierać  najwyższej jakości elementy w renomowanych sklepach. Wiele propozycji godnych uwagi znajdziesz między innymi w kolekcji dostępnej na stronie https://dittazimmermann.com/, która jest na tyle różnorodna, że z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Sprawdzone sposoby na bezpiecznie przechowywanie biżuterii

Jeśli szukasz sprawdzonych sposobów na bezpieczne przechowywanie biżuterii, zapoznaj się z poniższymi propozycjami. 

Oryginalne pudełka i woreczki

W większości przypadków biżuteria jest pakowana do oryginalnych opakowań, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym modelu. W ich wnętrzu są specjalne wycięcia bądź zabezpieczenia, dzięki którym pierścionek czy bransoletka mogą bezpiecznie czekać na okazję, gdy zdecydujesz się ją założyć. To sprawdzone i polecane rozwiązanie, jednak w przypadku dużej kolekcji pojedyncze pudełka czy woreczki mogą zajmować sporo miejsca. Nadal są jednak lepszym miejscem niż duże pudło bez żadnych przegródek.

Ozdobne szkatułki

Kuferki i szkatułki to nie tylko bezpieczne miejsce do przechowywania biżuterii, ale także bardzo atrakcyjne. Akcesoria przeznaczone na błyskotki często mają dekoracyjny charakter, dzięki czemu stanowią ozdobę całego wnętrza. Można je ustawić na blacie komody czy toaletki, gdzie urozmaicą aranżację. Ich wnętrze nierzadko pokryte jest delikatnym materiałem, a w środku znajdują się specjalne komory i przegródki, które ułatwiają przechowywanie posiadanej biżuterii w należytym porządku.

Stojaki i wieszaki

Na rynku dostępny jest szeroki wybór specjalnych stojaków i wieszaków, które, podobnie jak szkatułki, stanowią doskonały element ozdobny wystroju. Zwykle mają postać manekina, drzewka czy ręki, a także występują w zupełnie abstrakcyjnym bądź symetrycznym kształcie, który ułatwia przechowywanie pierścionków, bransoletek, naszyjników i wiszących kolczyków. Warto na stojakach przechowywać codziennie noszoną biżuterię, dzięki czemu będzie ładnie wyeksponowana i zawsze pod ręką.

Organizery do szuflady

Ostatnią propozycją są organizery do szuflady, które pozwalają wygodnie rozdzielić przechowywaną biżuterię i zachować porządek wśród błyskotek. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy twoja szafa lub komoda jest dostosowana do zaaranżowania tego rodzaju organizera.

 

Materiały promocyjne 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.