Salon to dla wielu serce domu, bo tutaj toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Właśnie dlatego warto zadbać, by pomieszczenie prezentowało się efektownie i stylowo. Jeśli chcemy w mgnieniu oka przeprowadzić metamorfozę, która zagwarantuje nam spektakularne rezultaty, nie obejdzie się bez fototapety do salonu. Na jaki wzór postawić? Oto propozycje zebrane przez specjalistę z Myloview.

fototapety do salonu

„Fototapety do salonu występują w tak szerokiej gamie wzorów, że nie ma takiej stylizacji, do której nie udałoby nam się znaleźć pasującej ściennej dekoracji. Właśnie dlatego zebrałem kilka całkowicie różnych motywów, by pokazać, że i miłośnik minimalizmu, i fan wyrazistych aranżacji wybierze coś dla siebie, że piękny wystrój może sobie podarować i wielbiciel wielkich miast, i osoba kochająca przyrodę” – powiedział nam ekspert. Czas więc na zachwycającą metamorfozę mieszkania!

Miejska panorama na artystycznym szkicu

https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/salon/

Wizerunki miast, to wbrew pierwszym skojarzeniom, nie tylko panoramy najeżone szklanymi wieżowcami. To także mniejsze urokliwe miasteczka o zabytkowym charakterze. Znakomitym źródłem inspiracji mogą być Włochy, które obfitują w zachwycającej urody zakątki, gdzie znajdziemy budowle jeszcze z czasów starożytnych. Jeśli podoba nam się wizja, by widok Neapolu, Sieny czy Rzymu cieszył nasze oczy każdego dnia, podarujmy sobie właśnie taki miejski pejzaż. Zapomnijmy jednak o zwykłej fotografii. Ekspert ma dla nas coś wyjątkowego:

„Będzie to przedstawiająca rysunek fototapeta do salonu. Czarno biała ilustracja utrzymana w minimalistycznym wydaniu pozwoli wprowadzić włoski klimat do wystroju w oryginalny, bo stonowany sposób. Taki wzór będzie się znakomicie prezentował w całkiem współczesnym wystroju. Warto bowiem powiedzieć, że w świecie aranżacji wnętrz możemy łączyć ze sobą to, co nowe, z tym, co dawne, otrzymując w efekcie niepowtarzalny eklektyczny charakter przestrzeni. Oczywiście, wizerunki nowoczesnych metropolii też mogą być zaprezentowane w ten sposób, jeśli bliższa nam jest współczesna, a nie zabytkowa architektura.”

Inspiracje pochodzące prosto z natury

A jeśli zachwyca nas nie miasto, lecz spędzanie czasu na łonie natury? Wówczas wprowadźmy elementy ze świata przyrody pod nasz dach. W tym zadaniu pomogą nam fototapety do salonu. Kwiaty to jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych, dlatego warto poszukać takich przedstawień, które będą się odznaczać czymś ciekawym i oryginalnym. Świetnym przykładem są botaniczne w wyrazie wzory. 

„Spośród wielu różnych deseni czy fotograficznych przedstawień wybrałem fototapetę, która przedstawia łąkę na kolorowej ilustracji. Dzięki temu, że rośliny przedstawione są bardzo dokładnie i wnikliwie, taki motyw dekoracyjny rzeczywiście może przywodzić na myśl botaniczne ilustracje. Może to być rysunek lub malunek wodnymi farbami, co wprowadzi dodatkowo romantyczny charakter do przestrzeni” – podpowiedział nam ekspert.

Taki motyw dekoracyjny będzie się zachwycająco prezentował w oszczędnie urządzonym salonie, którego stylizację chcemy nieco przełamać, by stała się bardziej przytulna i miła dla oka. W tym celu warto także wprowadzić do przestrzeni żywe rośliny.

Boazeria czy beton, czyli efektowna imitacja

„Co ciekawe, fototapety wcale nie muszą przedstawiać widoków ani żadnych dekoracyjnych motywów. Mogą po prostu imitować najprzeróżniejsze materiały, surowce czy tkaniny. Jaki jest cel takich ściennych dekoracji? Dzięki nim na przykład możemy cieszyć się w salonie bieloną boazerią w stylu shabby chic nie nadwyrężając domowego budżetu na okładzinę z prawdziwych desek – wyjaśnił nam specjalista z Myloview. „Tego typu fototapety pozwolą nam także nadać industrialnego charakteru mieszkaniu w bloku. Wystarczy, że postawimy na imitację szarego betonu. Idąc dalej, warto przywołać także stylizację w duchu glamour. W świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe, dlatego jeśli marzy nam się salon wykładany marmurem, sięgnijmy po fototapetę przedstawiającą szlachetny kamień w niezwykle realistyczny sposób.”

Bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące. Wystarczy przywołać drewno, od którego zaczął ekspert. Do wyboru mamy fototapety przedstawiające nie tylko deski, ale także korę lub lity kawałek drewna z charakterystycznymi słojami widzianymi w przekroju.

Abstrakcyjny wzór tętniący kolorami

https://myloview.pl/

Na zakończenie podejmiemy jeszcze temat ściennych dekoracji, które nie prezentują ani pejzaży, ani deseni, ani miejskich widoków. Ekspert z Myloview na koniec zostawił pomysł na dekorację salonu, który odznacza się dość odważnym charakterem. Jest to bowiem abstrakcja o malarskim charakterze, czyli kompozycja składająca się po prostu z plam kolorowej farby, które przenikają się nawzajem. Taki wzór jest ponadczasowy i elegancki, a co więcej, spodoba się nie tylko miłośnikom sztuki nowoczesnej. 

„Na taką fototapetę warto zdecydować się wtedy, gdy nasz dotychczasowy wystrój nie odznaczał się niczym wyjątkowym i pozbawiony był jakiejkolwiek wizualnej dominanty. Takie przedstawienie na ścianie w zaledwie kilka chwil wprowadzi zupełnie nową jakość do przestrzeni. Co równie istotne, w zależności od tonacji wzoru, na który się zdecydujemy, fototapetę możemy wykorzystać w wielu różnych aranżacjach – nie tylko nowoczesnych i minimalistycznych, ale także takich w eklektycznym wydaniu. Nie bójmy się takich odważnych wzorów, bo to właśnie dzięki nim zafundujemy sobie spektakularną metamorfozę wnętrza.”

Zapomnijmy o nudnym salonie. Dzięki fototapetom możemy cieszyć się zupełnie nowym wystrojem wnętrza. Biorąc pod uwagę, że mamy zimę, kiedy to więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, pomysł na odświeżenie dotychczasowej stylizacji wydaje się świetnym rozwiązaniem.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.