Czy miłość i wybór partnera zależą również od statusu majątkowego? Zaprzyjaźniony z Republiką Kobiet portal eDarling postanowił to sprawdzić, przeprowadzając ankietę zatytułowaną „Pieniądze a miłość”.

pieniądze a miłość ankieta

Podczas, gdy zarówno kobiety jak i mężczyźni nie zdecydowaliby się na to, by spotykać się z kimś jedynie dla pieniędzy (tylko 6% ankietowanych wśród obojga płci odpowiedziało TAK), to jednak opinie pań dotyczące roli pieniędzy w związku zdają się być z tym sprzeczne.

miłość i pieniądze

Kobiety bardziej ostrożne?

70% ankietowanych kobiet odpowiedziało, że zarobki ich potencjalnego partnera są dla nich ważne, dla porównania – podobnie myśli jedynie 19% panów. Panie zdają się również być bardziej ostrożne, jeśli chodzi o poślubienie kogoś, kto zarabia o wiele mniej niż one – zaledwie 35% udzieliło pozytywnej odpowiedzi w tym przypadku. Aż dla 79% panów zarobki ich partnerki są nieistotne i zdecydowana większość, bo 86% z nich poślubiłoby osobę, która zarabia o wiele mniej niż oni.

Winna ewolucja?

Dlaczego mężczyźni i kobiety mają tak odmienne zdanie na temat roli pieniędzy w związku? „Wyniki ankiety ukazują konflikt pomiędzy ewolucyjnym charakterem kobiet a ich dążeniem do niezależności. Kobiety musiały przez długi czas walczyć o taką społeczną i finansową postawę, jaką mają w dzisiejszych czasach. Ich pragnienie poczucia bezpieczeństwa i związania się z partnerem, który może im to zapewnić w wymiarze finansowym, wydaje się być sprzeczny z tymi dążeniami. Jednak tę postawę można wyjaśnić naturalną rolą kobiet jako bardziej zależnych osób w fazie zakładania rodziny z partnerem – nawet w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie. Fakt, że kobiety poszukują majętnego partnera ma sens z perspektywy ewolucyjnej” – wyjaśnia dr Wiebke Neberich, psycholog.

pieniądze a miłość

Więcej informacji:

www.edarling.p/pieniadze-a-milosc

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.