Czy potrzeba motywacji, żeby uwierzyć w to, że bycie ojcem jest najbardziej niezwykłym doznaniem, jakiego możesz doświadczyć? Dr n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert marki Fisher-Price®, przytacza dziesięć niepodważalnych dowodów na to, że tatą być warto. A jest ich przecież o wiele więcej…

dumnytata_1

1.     Masz szansę być superbohaterem

Mimo wad i niedoskonałości dla swojego dziecka jesteś największym autorytetem. Tylko od ciebie zależy, czy pozostaniesz nim przez całe życie. Bycie idolem na pewno dodaje skrzydeł.

2.     Kocham Cię, Tato

Możesz udawać, że tak nie jest, ale w gruncie rzeczy jesteś sentymentalny. Wyznanie miłości od małego człowieka, dla którego jesteś całym światem, zwali cię z nóg.

3.     Ojcostwo rozwija

Masz szansę na wzbogacenie swojej wiedzy. Pomoc w nauce, w przedszkolu czy w domu wymaga od ciebie poszerzania horyzontów. Dyskretnie sprawdzasz, jak nazywa się dinozaur z długą szyją. Nie możesz tego nie wiedzieć! Czując odpowiedzialność za wychowanie potomka, sam w końcu przeobrażasz się z dużego chłopca w dojrzałego mężczyznę.

shutterstock_283715525

4.     Zabawa

Możesz bezkarnie bawić się kolejką, samochodzikami, a nawet lalką i wózkiem. Do dyspozycji masz zabawki, o jakich w dzieciństwie nie śmiałeś nawet marzyć. Nikt nie powie, że się wygłupiasz albo jesteś niedojrzały. Zyskasz uznanie otoczenia i opinię fantastycznego taty.

5.     Bycie tatą jest modne

Jeszcze kilkanaście lat temu przeciętny ojciec poświęcał dziecku nie więcej niż 10 minut dziennie. Współczesny tata z radością uczestniczy w życiu małego człowieka, chcąc mieć z nim dobry kontakt. Zauważyłeś, jak wielu ojców pojawia się ze swoimi dziećmi na placach zabaw? Spacery z dzieckiem, wspólne oglądanie bajek, opowieści o ząbkowaniu są dziś po prostu trendy.

 dumnytata-1

6.     Wielkie pierwsze razy

Będziesz świadkiem pierwszych sukcesów twojego dziecka. Będziesz dumny i szczęśliwy, gdy po raz pierwszy usłyszysz słowo „tata” i gdy zobaczysz pierwszy, nieporadny krok. Takie chwile sprawiają, że poczujesz, że oto właśnie dokonuje się coś wielkiego, co dotyczy również ciebie. Bo twoje dziecko to przecież krew z twojej krwi.

7.     Ojcostwo scala pokolenia

Zobaczysz, że zmienią się relacje z twoim własnym tatą. Podobne doświadczenia i przeżycia sprawią, że znajdziecie porozumienie na nieznanej dotąd płaszczyźnie.

8.     Tworzysz historię

Masz niepowtarzalną okazję na napisanie własnej oryginalnej historii. To opowieść o tobie jako ojcu i twoim dziecku. To od ciebie zależy, jak ta historia się potoczy i jaki będzie miała finał.

shutterstock_277040231

9.     Zostawiasz po sobie „ślad”

O tym marzy chyba każdy mężczyzna. Pozostawić po sobie następcę i kontynuatora dorobku życiowego. Kogoś, kto podejmie trud pójścia własną drogą, kiedy zabraknie nas samych.

10.  Możesz świętować Dzień Ojca

W kalendarzu pojawia się kolejna do świętowania data. 23 czerwca, w Dniu Ojca, będziesz przyjmował życzenia i prezenty. Bądź #dumnymtatą. Nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.