Podróżować można na różne sposoby: samolotem, samochodem albo modnie – ekologicznie i taniej: pociągiem, busem, na rowerze albo nawet na własnych nogach. W zależności od tego, jaki środek komunikacji, wybierzesz, warto dostosować do niego bagaż. Walizki na kółkach nie sprawdzą się najlepiej na festiwalowej łące, a eleganckie torby podróżne przy pieszej wędrówce.

 

Walizka kabinowa Delsey Clavel SLIM 55 cm Yellow

Walizki

Bez względu na to, czy masz naturę podróżnika, czy domatora, czy spędzasz w podróży kilka dni w roku, czy kilka tygodni, walizka z pewnością ci się przyda. Do wyboru masz małe, średnie i duże walizki, twarde i miękkie, biznesowe, typowo kabinowe, na kółkach, kolorowe (nasze ulubione) i klasyczne.

W dzisiejszych czasach, kiedy podróżowanie przestało być jedynie przyjemnością, a stało się również wyzwaniem (pandemia, inflacja, czy strajki na lotniskach) walizki kabinowe to niemal niezbędnik podróżnika, który wybiera się w trasę samolotem. Nie trzeba takiego bagażu nadawać, więc oszczędza się czas i pieniądze, a przy tym ma walizkę na oku, więc i stresu jest mniej. Skoro już w lipcu tego roku w holenderskiej telewizji jeden z pracowników lotniska w Amsterdamie, pozwolił sobie dać pasażerom następującą radę: „Na taśmie bagażowej łap pierwszą z brzegu walizkę. Twoja na pewno poleciała gdzie indziej”, nic dziwnego, że podróżni postawili na walizki kabinowe. Problem jest z nimi tylko jeden – pojemność! Do małej walizki kabinowej zapakujemy rzeczy na weekend, ale bagaż na tydzień to już wyzwanie, wymagające świadomych decyzji, co zbieramy i w jakiej formie (bluzę wkładamy do walizki, czy może zakładamy na ramiona?).

Kupując walizkę kabinową na podróż, warto wziąć pod uwagę jej rozmiar (przystosowany do wymagań najpopularniejszych linii lotniczych), wagę (im jest lżejsza, tym lepiej), solidną konstrukcję (sprawdzają się produkty marek specjalizujących się w walizkach, np.: Titan, Travelite, Thule, Wegner, American Tourister), teleskopowe rączki, dobre kółka i dzieloną komorę walizki: z przegródkami, solidnymi suwakami, dodatkowymi kieszeniami dla wygody przechowywania. Nie bez znaczenia jest też kolor walizki – czarne, szare czy granatowe to już nie to. Dziś podróżuje się z walizkami turkusowymi, fioletowymi, mandarynkowymi, szampańskimi albo w maki czy cytryny. 

torby podróżne
Brązowa składana torba sportowa Lealand – Trendhim.pl

Torby podróżne

Pod hasłem „torby podróżne” kryje się morze możliwości: torby weekendowe, sportowe, eleganckie – skórzane, czy praktyczne, które da się kilkoma ruchami przekształcić w plecak, dodać im objętości albo złożyć w kostkę. To torby, które pomieszczą sprzęt sportowy, zmieszczą się do schowka na pokładzie samolotu, a i ulubiony laptop będzie w nich bezpieczny. Krótko mówiąc – torby podróżne to najczęściej torby wielofunkcyjne. Lekkie, wytrzymałe, kompaktowe, ale jednocześnie skrywające praktyczne schowki, kieszenie, przegródki. Do takiej torby włożysz rzeczy na weekendowy wyjazd, buty do biegania, przybory toaletowe, książkę, laptop i wciąż dasz radę zarzucić ją sobie na ramię. To prawda, jest mniej wygodna do noszenia niż plecak, ale za to bardziej elegancka. Jak dobrać torbę podróżną? Zaczynając od swoich potrzeb (do czego ma służyć i jak często będziemy jej używać), a potem możliwości (czy ma być stylowa: z prawdziwej skóry, czy z materiału dającego się łatwo wyczyścić, wodoodporna, czy może z mocnego płótna?). Duży wybór takich toreb znajdziesz na platformie trendhim.pl – czyli w duńskiej firmie, która sprzedaje akcesoria męskie. Już same liczby robią wrażenie – 6500 produktów w 22 różnych kategoriach! A kiedy zaczyna się przeglądać poszczególne zakładki z akcesoriami, emocje wzrastają. Tylko wśród toreb znajdziesz torby na ramię, na siłownie, na laptopa, torby skórzane albo na przybory toaletowe. Do wyboru i do koloru. 

składany plecak Lemont – Trendhim.pl

Plecaki 

Są tacy, którzy bez nich nie wyobrażają sobie życia. Plecaki towarzyszą im w zdobywaniu wiedzy: od podstawówki po studia, w życiu zawodowym, domowym, w podróżach, na spacerach, koncertach, obozach, w wychowywaniu dzieci. Różnej wielkości (od tych, w których zmieści się i namiot i śpiwór, po plecaczki na jabłko i małą butelkę wody), ze skóry, płótna albo wodoodpornych materiałów plecaki są nieodłącznym atrybutem człowieka aktywnego. Zaliczasz się do tej grupy? Zatem, ile plecaków masz w domu?

Jeśli właśnie nadeszła pora, by zmienić jeden z nich, na trendhim.pl znajdziesz zarówno skórzane, eleganckie modele, jak i nieco fikuśne z – przypominające torby na ramię. Wystarczy zestaw pasków i już masz plecak.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.