Dlaczego brunetki i blondynki powinny grać w golfa? Co ten sport oferuje kobietom oprócz relaksu, kontaktu z naturą i towarzyskich spotkań w miłej atmosferze? O kulisach gry w golfa opowiada Dominka Gradecka, jedna z najlepszych polskich golfistek, związana z Gradi Golf Club przy Pałacu Brzeźno.

Zdjęcia: archiwum prywatne

Choć w obiegowej opinii golf kojarzony jest z męskim sportem, ma on swoją kobiecą stronę. Coraz więcej kobiet gra w golfa w naszym kraju, coraz częściej organizowane są turnieje wyłącznie dla Pań. Co trzeba zrobić, by zacząć przygodę z tym sportem?

Brunetki, blondynki, czyli kobieca strona golfa By zacząć grać w golfa, potrzebujemy jedynie odrobiny wolnego czasu i chęci. Pole golfowe można znaleźć w prawie każdym większym mieście w Polsce. Czas, wypożyczone kije i koszyk piłek… Tyle wystarczy początkującym golfistkom. Celowo użyłam rodzaju żeńskiego, bo choć golf może się wydawać sportem dla mężczyzn, to kobiety dzięki wyczuciu i precyzji mogą w nim pokonać niejednego pana. 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z golfem? 

W najprostszy możliwy sposób, czyli od rodziców, którzy spędzając coraz więcej czasu na grze w golfa, zabierali mnie i brata ze sobą. Na początku chodziłam po polu, nie grając. Szczerze powiedziawszy byłam trochę znudzona, ale kiedy zaczęłam grać i zaczęło mi to wychodzić, nuda zniknęła. 

Czego nauczył Cię ten sport? Wiążesz z nim swoją przyszłość?

Golf na pewno nauczył mnie cierpliwości. W tym sporcie nigdy nie ma rundy idealnej, bo zawsze coś może pójść lepiej. Jeśli chodzi o moją golfową przyszłość, to na razie czeka mnie jeszcze dwa lata studiów na uczelni California State University-Fresno. Na tym się skupiam, bo zdaję sobie sprawę, że w tym czasie wiele może się zmienić. Biorę oczywiście pod uwagę opcję przejścia na zawodowstwo, ale to nie jest moment w moim życiu, by podejmować takie decyzje.

Co golf daje nam, kobietom, dobrego? Lepszą sylwetkę, lepszy nastrój, koordynację ruchów? Dlaczego dziewczyny nie powinny obawiać się tego sportu? 

Brunetki, blondynki, czyli kobieca strona golfa 

Jedną z zalet golfa dla Pań jest to, że mogą dbać o swoją sylwetkę, nawet się nad tym nie zastanawiając. Kolejną zaletą jest kontakt z naturą, bo dzisiaj nie każdy znajduje motywację, by przez cztery godziny wyjść na spacer albo jeździć na rowerze. Podczas gry w golfa można także poznać wielu ludzi i poczuć niesamowitą atmosferę zażyłości. Jako zawodniczka Kadry Narodowej, już kilku lat obserwuję, jak te golfowe przyjaźnie umacniają się i przechodzą próbę czasu. Ostatnią kwestią, która wydaje się bardzo ważna, jest poczucie satysfakcji po udanej rundzie, wygranym turnieju lub nawet jednym udanym uderzeniu. To uczucie ciężko porównać do czegokolwiek innego.

Brunetki, blondynki, czyli kobieca strona golfa Z czym można połączyć grę w golfa? Jak wygląda to na świecie, a jak u nas w Polsce?

Grę w golfa przede wszystkim łączy się ze spotkaniami towarzyskimi. Studiując w Ameryce, zauważyłam, jak wielu ludzi przyjeżdża na pole golfowe, by się świetnie bawić. Wychodzą ze znajomymi, biorą meleksa, śmieją się, puszczają muzykę i uderzają piłkę w przerwach. U nas jeszcze kilka lat temu wydawało się, że gracze podchodzą do tego sportu poważnie, jakby chcieli pobić rekord świata, ale i to powoli się zmienia. Coraz częściej widzę ludzi, którzy przyjeżdżają, żeby się dobrze bawić. Myślę, że takie podejście jest ważne dla popularyzacji tego sportu. Do Pałacu w Brzeźnie i Gradi Golf Club coraz częściej ludzie przyjeżdżają, by nie tylko pograć, ale też odpocząć w SPA i spotkać się ze znajomymi. Jako klub i obiekt jesteśmy bardzo zaangażowani w golf kobiecy, czego przykładem są cotygodniowe, bezpłatne akademie dla kobiet i turniej „Brunetki, Blondynki, czyli Metamorfozy”, podczas którego Panie mają niezliczoną ilość atrakcji.

www.palacbrzezno.pl

Brunetki, blondynki, czyli kobieca strona golfa 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.