W dniach 22 – 24 stycznia, we Wrocławiu, odbędzie się III edycja Dni Australii – wydarzenia poświęconego kulturze i sztuce malowniczej krainy kangurów, a także kulinariom charakterystycznych dla tego kraju. Dni Australii organizowane są przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, partnerem wydarzenia jest dystrybutor australijskich win Jacob’s Creek.

shutterstock_242468473

Gościem festiwalu będzie Marek Niedźwiecki, prezenter radiowy i telewizyjny, prywatnie miłośnik Australii. W ramach Dni Australii zaplanowane jest spotkanie autorskie, podczas którego dziennikarz opowie o swojej miłości do Australii oraz o wspomnieniach z podróży, które zawarł w niedawno wydanej książce, „Australijczyk”. Dodatkowo w Kinie Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć wystawę fotografii autorstwa Marka Niedźwieckiego z jego wypraw na Antypody.

Dni Australii to także okazja do lepszego poznania australijskiej kinematografii. Szczegółowy repertuar dostępny będzie na stronie www.kinonh.pl.

shutterstock_214578130

Smaki Australii na talerzu i w kieliszku

Na mieszkańców Wrocławia czekają również warsztaty kulinarne i sommelierskie, które odbędą się w „Barbarze”. Karol Okrasa zabierze uczestników spotkania w kulinarną podróż, w trakcie której zdradzi sekrety najbardziej typowych australijskich potraw, będących połączeniem europejskiej tradycji i australijskich składników. Podczas warsztatów sommelierskich Wojciech Cyran, ambasador marki Jacob’s Creek, opowie, co kryje się za wyjątkowym smakiem win z Australii oraz udzieli wskazówek, jak dobierać wino do przygotowywanych potraw, by podkreślić ich smak.

CO, GDZIE, KIEDY

Co: Warsztaty sommelierskie
Gdzie: „Barbara”
Kiedy: 22 – 24 stycznia

Co: Seanse filmowe
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty
Kiedy: 22 – 24 stycznia

Co: Spotkanie autorskie z Markiem Niedźwieckim
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty
Kiedy: 23 stycznia

Co: Warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą
Gdzie: „Barbara”
Kiedy: 24 stycznia

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.