Choć w dalszym ciągu chętnie sięgamy do książek kucharskich, to jednak coraz ważniejsze stają się dla nas strony o tematyce kulinarnej, w tym blogi. Plusem korzystania z przepisów znalezionych w sieci jest przede wszystkim łatwość dostępu do nich. Sprawdźmy, które blogi kulinarne są godne uwagi i dlaczego warto je czytać.
W prawie każdym domu znajdzie się przynajmniej książka z przepisami. Ich minusem jest jednak ograniczony zakres – można znaleźć w nich setki przepisów, ale to i tak będzie niewiele w porównaniu do tego, co oferują serwisy kulinarne w sieci. Tak naprawdę wystarczy łącze internetowe, np. internet w UPC, do tego świadomość, czego szukamy, skorzystanie z wyszukiwarki i gotowe. Blogi kulinarne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających – szczególnie te, które są często aktualizowane i prowadzone w interesujący sposób. Prezentujemy te, które naszym zdaniem są godne uwagi.
- Moje Wypieki. Pod logo strony widzimy informację, która jasno sugeruje, czego można się spodziewać po przepisach na blogu. „Najsłodszy blog w sieci”, a dokładniej Dorota Świątkowska, bo to ona jest jego autorką, prezentuje dziesiątki przepisów nie tylko na słodkie, ale również na wytrawne wypieki. Blog jest często aktualizowany, pojawia się na nim wiele zdjęć, a co najważniejsze, autorka pokazuje jak krok po kroku uzyskać oczekiwany efekt. W 2010 roku premierę miała pierwsza książka Świątkowkiej, pod takim samym tytułem jak blog, a kolejne wydawała w 2013 i 2014. Liczba przepisów na blogu zdecydowanie przekracza 1000.
- Make Cooking Easier. Autorką bloga jest Zosia Cudny. Jak sama przyznaje, powstał on przypadkiem, kiedy zmieniała pracę. Znajdziemy w nim bardzo różnorodne przepisy. Autorka pokazuje, jak przygotować pyszne przekąski, desery, ale również obiad czy potrawy bez glutenu. Blog ma bardzo estetyczną oprawę graficzną i jest często aktualizowany (do połowy lipca autorka opublikowała 3 nowe wpisy). Na uwagę zasługują bardzo ładne zdjęcia – blogerka prezentuje nie tylko same potrawy, ale również scenerię, w jakiej zostały przygotowane.
- White Plate. Autorką bloga jest Eliza Mórawska-Kmita. Pani Eliza nie tylko prowadzi bloga, ale również warsztaty kulinarne. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza książka, a w kolejnych latach dwie następne. Autorka potrafi zainteresować przepisami na przekąski, desery czy dania główne. Motywem przewodnim bloga jest połączenie kuchni, ekologii i designu. Na stronie przeplatają się ze sobą inspiracje orientem z polską kuchnią. Blogerka nie tylko gotuje, ale również przeprowadza testy produktów, jednak ostatni wpis w tej kategorii ma zeszłoroczną datę. Do połowy lipca na blogu pojawił się jeden wpis, a w czerwcu – 2.
- Picante Jalapeno, czyli pierwszy z blogów na naszej liście, działający na platformie Blogspot. Jego autorami jest para – Karolina i Bartek. W bazie przepisów znaleźć można przeróżne, ciekawe pozycje – pieczywo, placki i omlety, pierogi, naleśniki, ciasta, dania rybne, dania z ryżem i wiele innych. W lipcu, do połowy miesiąca, na blogu pojawiły się dwa nowe wpisy. Autorzy to para nieszablonowych kucharzy – łączą produkty w oryginalny sposób, ale – co najważniejsze – połączenia te przeradzają się w bardzo smaczne potrawy.
- Zielenina, czyli blog skierowany przede wszystkim do osób, które chcą się zdrowo odżywiać, są wegetarianami lub szukają przepisów na potrawy bez glutenu. Autorką bloga jest Magda, która – jak sama twierdzi – chce przygotowywać potrawy proste, zdrowe, smaczne i szybkie. Autorka od 8 lat prowadzi warsztaty kulinarne, a na jej blogu można skorzystać z dziesiątek przepisów, w których wykorzystuje mnóstwo zieleni wykorzystuje mnóstwo zieleniny, a szczególnie produktów sezonowych.
zajrze tu jeszcze