Już teraz, czy dopiero w Wigilię? Bombkami po babci, modnymi ze sklepu czy może po prostu szyszkami? Nieważne, jak ubieramy choinkę, ważne, żeby nas to cieszyło.

Tekst: Joanna Zaguła

Tradycyjne bombki i lampki jak świeczki od Affari

Niektórzy (jak moja babcia) czekają do samej Wigilii. Ale inni (czyli na przykład ja) czują potrzebę ubrania choinki już teraz. I to nie dlatego, że w galeriach handlowych choinki stoją już od miesiąca. Ale dlatego, że na przykład czas świąteczny spędzać będą poza domem – u rodziny, na wyjeździe. Dlatego ubieramy choinkę kilka dni przed świętami – żeby się nią nacieszyć, zanim z tego domu na święta wyjedziemy.

A zanim zabierzemy się do wieszania bombek, dopada nas dylemat – w jakim stylu chcemy mieć drzewko? Wybór jest dość duży. W sklepach znajdziecie mnóstwo dekoracji – tych nowoczesnych i tych stylu vintage. Jeszcze więcej znajdziecie ich na strychu i… w kuchni.

Naturalnie, bez odzób, House Doctor

 

Choinka w delikatnych piórach od Westwing

 

Lampki Lights4fun na tradycyjnej choince

Ja najbardziej lubię choinkę udekorowaną całą furą niepasujących do siebie złoconych bombek po moich dziadkach. Ale świetnie wyglądają także takie naturalne. Odważne – zupełnie pozbawione dekoracji, zachwycające jedynie kolorem igiełek i uformowaniem gałęzi. Naturalne mogą być też dekoracje z lasu – szyszki, mech, zasuszone owoce jarzębiny albo z kuchni – laski cynamonu, pierniczki, orzechy, suszone cytrusy. A do tego koniecznie lampki czy (dla odważnych) świeczki, które niestety w dawnych czasach często zapalały choinki i powodowały pożary. Więc uwaga na takie pomysły!

Nowe, modne pomysłu na aranżacje to choinki w stylu boho i etno – w mocnych kolorach, udekorowane ludowymi zabawkami, sznurkowymi makramami, drewnianymi figurkami oraz choinki eleganckie i subtelne – oszronione sztucznym śniegiem czy z miękkimi piórkami.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.